Pierwsze dyplomy na najmłodszym wydziale PWr

Data: 06.06.2016 Kategoria: życie uczelni

Pierwsi absolwenci Wydziału Matematyki w sobotę odebrali dyplomy ukończenia studiów. W starej Sali Senatu z rąk dziekana prof. Krzysztofa Stempaka tytuł inżyniera otrzymały łącznie 32 osoby studiujące na kierunku Matematyka Stosowana

Wydział Matematyki (W-13) swoją działalność zaczął 15 września 2015 r. Kształci się na nim ponad 600 studentów. Do wyboru mają dwa kierunki: Matematyka i Matematyka Stosowana. Wydział zatrudnia 101 pracowników, w tym 86 nauczycieli akademickich, a wśród nich 16 profesorów tytularnych. Od 29 stycznia 2016 r. wydział ma uprawnienia do nadawania stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego w dziedzinie nauk matematycznych w zakresie dyscypliny Matematyka.

Pierwszą studentką Wydziału Matematyki, która obroniła pracę inżynierską była Dorota Kościk. Swój egzamin dyplomowy zdała 7 stycznia 2016 r. Pracę „Analiza oraz schematy numeryczne dla nielokalnych (ułamkowych) równań różniczkowych” broniła przed komisją egzaminacyjną, której członkami byli prof. Wojciech Okrasiński (przewodniczący), dr Łukasz Płociniczak (opiekun pracy dyplomowej) i dr Marek Teuerle  (recenzent pracy dyplomowej).

Natomiast w gronie tegorocznych absolwentów najlepszą oceną na dyplomie może się pochwalić Iwona Zmyślona.
ach