TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Rozpoczęła się rekrutacja na PWr. Uczelnia oferuje 44 kierunki, w tym trzy nowości

Data: 20.05.2016 Kategoria: życie uczelni

Od piątku można się już rejestrować w systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej. Łącznie na 16 wydziałach dla chętnych na stacjonarne studia I stopnia przygotowano 7,9 tys. miejsc

W tegorocznym naborze kandydaci mają do wyboru 44 kierunki, w tym trzy nowości -
Inżynieria Zarządzania (Wydział Informatyki i Zarządzania), Inżynieria Kwantowa (Wydział Podstawowych Problemów Techniki) oraz  Inżynieria Elektroniczna i Komputerowa (studia w jęz. angielskim - Wydział Elektroniki). Dodatkowo na Wydziale Chemicznym zmianie ulegnie nazwa i zakres programowy dotychczasowego kierunku Chemia. Jego nowa nazwa to Chemia i Analityka Przemysłowa.
0DVRXPBwBfwctBkRo,rekrutacja02_23_06_201
 
Powiększenia oferty dydaktycznej to nie jedyna zmiana związana z rekrutacją na PWr.
- Od teraz kandydaci z zagranicy mogą rejestrować się za pośrednictwem specjalnego portalu jsos.pwr.edu.pl – mówi Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. Wyjaśnia, że został on przygotowany zarówno w języku polskim, jak i angielskim. - Dzięki temu każdy kandydat, który nie zna naszego języka, będzie mógł zapoznać się z ofertą rekrutacyjną i wybrać dokładnie taki kierunek, jaki go interesuje. Chcemy w ten sposób ułatwić zagranicznym studentom przejście przez procedurę rekrutacyjną  – tłumaczy Anetta Stypułkowska.

Politechnika oferuje naukę zarówno na wydziałach znajdujących się we Wrocławiu (13 wydziałów), jak i na terenie Dolnego Śląska – Wydział Techniczno-Informatyczny w Jeleniej Górze,  Wydział Techniczno-Inżynieryjny w Wałbrzychu i Wydział Techniczno-Przyrodniczy  w Legnicy.

Ponadto dla kandydatów na studia niestacjonarne I stopnia przygotowano 1250 miejsc natomiast na studia II stopnia 1777 miejsc (w tym 557 na studiach stacjonarnych).

Pierwsza rekrutacja zakończy się 11 lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi dwa dni później.

Nowe kierunki na PWr:

Inżynieria Zarządzania to kierunek interdyscyplinarny.  Łączy wiedzę i umiejętności inżynierskie z nauką o organizacji i zarządzaniu. Studenci w trakcie siedmiu semestrów będą uczyć się m.in. modelowania, rozwijania i zarządzania procesami biznesowymi w dowolnej organizacji, administrowania systemami zarządzania, analizy i rozwiązywania problemów operacyjnych i strategicznych przedsiębiorstwa, prognozowania i szacowania ryzyka różnorodnych przedsięwzięć czy kierowania złożonymi zespołami.
 
Kierunek oferuje kształcenie na dwóch specjalnościach: ogólnotechnicznej i zastosowanie IT w biznesie. W programie studiów przewidziano wiele zajęć praktycznych i warsztatów menedżerskich. Absolwenci Inżynierii Zarządzania będą przygotowani do pracy  na stanowiskach strategicznych i operacyjnych, analitycznych, konsultingowych i specjalistycznych na różnych szczeblach zarządzania w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych, a także w instytucjach państwowych czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Więcej szczegółów tutaj.

Inżynieria kwantowa to kierunek z zakresu zagadnień technologii kwantowych i przemysłu wysokich technologii (high-tech). Oferuje kształcenie laboratoryjne i teoretyczne między innymi w obszarze kwantowej inżynierii światła i energii czy kwantowych technologii informatycznych. Studenci przez siedem semestrów będą uczyli się m.in. spektroskopii atomowej, plazmoniki i nanofotoniki,  nanotechnologii i nanoinżynierii, informatyki i kryptografii kwantowej.
Studia prowadzone są we współpracy z Narodowym Laboratorium Technologii Kwantowych, wyposażonym w najwyższej klasy aparaturę badawczą, oraz z Laboratorium Kryptografii Kwantowej. Więcej szczegółów tutaj.

Inżynieria Elektroniczna i Komputerowa
(Electronic and Computer Engineering - ECE) to kierunek, który łączy wiedzę z zakresu tradycyjnej elektroniki z informatyką oraz automatyką i robotyką. Nauka odbywa się w języku angielskim. Studenci przez siedem semestrów będą się uczyć m.in.  programowania sterowników PLC, PAC, systemów SCADA oraz systemów robotycznych, projektowania szeroko rozumianych układów sterowania, systemów telemetrycznych i pomiarowych. Absolwenci tego kierunku będą posiadać umiejętności integracji urządzeń i systemów elektronicznych analogowych i cyfrowych (w tym mikroprocesorowych) w szeroko rozumianej automatyce przemysłowej. Będą mogli podjąć pracę na stanowiskach inżynierskich w firmach produkcyjnych i usługowych w kraju i za granicą. Szczegóły tutaj.

Więcej o terminach i zasadach rekrutacji na: http://rekrutacja.pwr.edu.pl.
ISZ
(fot. Katarzyna Górowicz-Maćkiewicz)
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję