Nowy prorektor ds. studenckich wybrany

Data: 19.05.2016 Kategoria: życie uczelni

Dr inż. Jacek Lamperski w czwartek został wybrany na nowego prorektora ds. studenckich Politechniki Wrocławskiej. Swoje obowiązki zacznie pełnić 1 września

Kandydaturę dr. Jacka Lamperskiego zgłosił i zaprezentował podczas posiedzenia Uczelnianego Kolegium Elektorów rektor-elekt prof. Cezary Madryas. Została przyjęta większością głosów.

Dr inż. Jacek Lamperski urodził się w 1971 r. we Wrocławiu. Studia wyższe na kierunku biotechnologia na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki ukończył w 1995 r. W tym samym roku rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną na stanowisku asystenta w  Zakładzie Chemii Fizycznej Instytutu Chemii Fizycznej i Teoretycznej pod kierunkiem prof. Ludwika Komorowskiego, początkowo na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, później na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej.

Od 1998  r. przez trzy kolejne lata pracował w przemyśle budowlanym, a w 2000 r. został ponownie przyjęty na uczelnię do Zakładu Termodynamiki pod kierunkiem prof. Zbigniewa Gnutka, gdzie pracuje do dzisiaj - obecnie na stanowisku starszego wykładowcy. W 2008 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych za pracę na temat analizy termodynamicznej systemu fotosyntetycznego.

Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół analizy termodynamicznej procesów konwersji energii w układach biologicznych, w szczególności w tzw. „ maszynach biologicznych”.

W kadencji 2012-2016 został powołany na funkcję prodziekana ds. studenckich na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. Od roku pełni funkcję kierownika Laboratorium Termodynamiki, a od 2001 roku opiekuje się Studenckim Kołem Naukowym „Płomień.
Nazwiska czterech pozostałych prorektorów poznaliśmy już 12 maja. Od 1 września prorektorem ds. nauczania będzie prof. Andrzej Dziedzic, prorektorem ds. organizacji i rozwoju zostanie prof. Jerzy Jasieńko, prorektorem ds. współpracy z gospodarką i informatyzacji będzie prof. Andrzej Kucharski, a prorektorem ds. badań naukowych i umiędzynarodowienia zostanie prof. Andrzej Trochimczuk.
red.