TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nowi prorektorzy Politechniki Wrocławskiej zostali wybrani

Data: 12.05.2016 Kategoria: życie uczelni

 
Podczas posiedzenia Uczelnianego Kolegium Elektorów, które odbyło się 12 maja 2016 r., poznaliśmy nazwiska czterech nowych prorektorów Politechniki Wrocławskiej. Swoje obowiązki zaczną pełnić 1 września 2016 r.

Rektor-elekt prof. Cezary Madryas zaproponował nazwiska czterech naukowców, którzy mieliby objąć funkcje prorektorów uczelni. Ich kandydatury zostały przyjęte przez Uczelniane Kolegium Elektorów.

Prorektorem ds. nauczania będzie prof. Andrzej Dziedzic.
Prof. Andrzej Dziedzic urodził się w 1957 r. W 1981 r. ukończył Wydział Elektroniki PWr. W 1986 r. uzyskał stopień naukowy doktora, a w 2001 r. – habilitację. Tytuł profesora został mu przyznany w 2010 r. Na PWr pracuje  od 1983 r. kolejno na stanowiskach: młodszego specjalisty, specjalisty, starszego specjalisty, adiunkta naukowo-dydaktycznego (1994) i profesora nadzwyczajnego (2007). Od 2007 r. pełni funkcję dziekana Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.
Jest specjalistą z zakresu techniki grubowarstwowej, czyli technologii mikroelektronicznej, w której elementy lub układy warstwowe są wytwarzane drogą sitodruku i obróbki temperaturowej odpowiednich past elektronicznych oraz elementów i podzespołów biernych.

Prorektorem ds. organizacji i rozwoju będzie prof. Jerzy Jasieńko.
Prof. Jerzy Jasieńko urodził się w 1953 r. W 1977 r. ukończył Wydział Budownictwa Lądowego PWr, w 1985 r. uzyskał stopień naukowy doktora, a w 2002 r. habilitację. Tytuł profesora otrzymał w 2009 r. Na Politechnice Wrocławskiej pełnił m.in. funkcję dyrektora w dawnym Instytucie Budownictwa Politechniki Wrocławskiej. Wykłada na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr i na Wydziale Architektury PWr.
Specjalizuje się w konserwacji zabytków, analitycznych i numerycznych metodach modelowania drewna i zabytkowych konstrukcji drewnianych z uwzględnieniem anizotropii materiału, konserwacji i wzmacnianiu drewnianych konstrukcji zabytkowych i współczesnych. Jest członkiem m.in. Prezydium PKN ICOMOS (International Council on Monuments and Sites), Rady Naukowej Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków i Sekcji Konstrukcji Drewnianych KILiW PAN.

Prorektorem ds. współpracy z gospodarką i informatyzacji będzie prof. Andrzej Kucharski.
Prof. Andrzej Kucharski urodził się w 1964 r. Tytuł magistra (inżyniera) oraz stopnie doktora i doktora habilitowanego uzyskał na Politechnice Wrocławskiej, kolejno w latach 1988, 1994 i 2001. W 2014 roku otrzymał tytuł profesora nauk technicznych.
W 1993 r. rozpoczął pracę w Zakładzie Radiokomunikacji na stanowisku asystenta. Od 1994 r. pracuje w zakładzie na stanowisku adiunkta. Jest członkiem stowarzyszeń Antennas and Propagation, Micriowave Theory and Techniques oraz Electromagnetics Compatibility w The Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE). Obecnie pełni funkcje: kierownika Pracowni Teorii Anten i Elektromagnetyzmu Obliczeniowego Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki, zastępcy kierownika Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki oraz prodziekana Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.
Prof. Kucharski zajmuje się zastosowaniem równań całkowych do opisu zjawisk związanych z rozpraszaniem pól elektromagnetycznych przez obiekty materialne oraz metodami rozwiązywania wymienionych równań za pomocą metody momentów. Jego działalność naukowa jest związana dodatkowo z teorią anten oraz techniką i metrologią antenową, kompatybilnością elektromagnetyczną, a także badaniami propagacji fal elektromagnetycznych w łączach satelitarnych.

Prorektorem ds. badań naukowych i umiędzynarodowienia będzie prof. Andrzej Trochimczuk.
Prof. Andrzej Trochimczuk urodził się w 1959 r. Ukończył studia na Wydziale Chemicznym PWr ze specjalnością fizykochemia ciała stałego. Od 1984 r. jest zatrudniony na Wydziale Chemicznym. W 1990 r. obronił rozprawę doktorską i objął stanowisko adiunkta. W 2001 r. uzyskał habilitację, w 2007 r. został mianowany na prof. nadzwyczajnego PWr. W roku 2008 r. otrzymał tytuł profesora nauk chemicznych, w 2011 r. mianowany na stanowisko prof. zwyczajnego.
W kadencji 2002-2005 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Technologii Organicznej i Tworzyw Sztucznych ds. nauki i współpracy z przemysłem, w kadencji 2008-2012 był prodziekanem ds. ogólnych, a w 2012 r. został wybrany na stanowisko dziekana Wydziału Chemicznego.
Prof. Trochimczuk zajmuje się syntezą i modyfikacją polimerów, zwłaszcza polimerów specjalnych jak sorbenty, selektywne jonity/żywice chelatujące, nośniki substancji biologicznie czynnych, oraz zastosowaniami tychże w procesach separacyjnych.
Jest członkiem komitetów redakcyjnych i naukowych: Wiadomości Chemicznych, Ion-Exchange Letters oraz konferencji naukowych: zagranicznych (IUPAC Macromolecule Metal Complexes, Frontiers and Interfaces of Ion- Exchange) i krajowych.

red.

Na zdjęciuNowi prorektorzy Politechniki Wrocławskiej - od lewej: prof. Jerzy Jasieńko, prof. Andrzej Dziedzic, prof. Andrzej Kucharski i prof. Andrzej Trochimczuk (fot. Krzysztof Mazur)

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję