Specjalista od efektywności jednostek z wizytą na PWr

Data: 31.03.2016 Kategoria: życie uczelni

Naukowiec z Uniwersytetu w Pireusie, prof. Dimitris Despotis przyjedzie z wykładami na Politechnikę Wrocławską. Jego wizyta jest organizowana w ramach projektu ENGINE

Prof. Dimitris Despotis zajmuje się metodą badania efektywności jednostek (np. oddziałów banku, oddziałów szpitalnych, projektów itp.) o nazwie Data Envelopment Analysis (DEA). Jest autorem ponad 50 publikacji naukowych oraz członkiem międzynarodowych organizacji i grup roboczych, m.in. Decision Support Systems, European Journal of Operational Research, Journal of the Operational Research Society, OMEGA oraz International Journal of Information Technology and Decision Making.

0DVRXPBwBfwctBkRo,despotis.jpg

Prof. Despotis przyjeżdża na Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu ENGINE. Jego wykłady będzie można usłyszeć 5 i 6 kwietnia.

Program wykładów:
- wtorek 5 kwietnia, godz. 11.15, sala 411 budynku B1 - “DEA with an example application to the assessment of Academics’ research performance” ,
- środa 6 kwietnia, godz. 17, sala 226 budynku B4 – „Network DEA - Basic approaches and some recent developments”, wykład dla osób znających podstawy badań operacyjnych/optymalizacji,
- środa 6 kwietnia, godz. 19, sala 448 B4 – „DEA principles illustrated” - wykład z ćwiczeniami dla doktorantów i pracowników naukowych wszystkich wydziałów.