Politechnika Wrocławska „Uczelnią odpowiedzialną społecznie”

Data: 18.02.2016 Kategoria: życie uczelni

Politechnika Wrocławska otrzymała tytuł „Uczelni odpowiedzialnej społecznie” przyznawany przez Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. Wyróżnienie to efekt zaangażowania się naszej uczelni w akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego pod hasłem „Powiedz AAAaaa”

Rejestracja dawców była prowadzona w grudniu 2015 r. w „Serowcu” i w Strefie Kultury Studenckiej. Stanowiska były obsługiwane przez blisko 40 wolontariuszy, a koordynatorkami akcji były studentki PWr Urszula Wachowicz i Iwona Biernacka. W ciągu zaledwie czterech dni zarejestrowano ponad 550 potencjalnych dawców.

W całym kraju w projekt „Powiedz AAAaaa” zaangażowanych było 40 uczelni z osiemnastu polskich miast i w sumie zarejestrowanych zostało blisko 10,5 tys. potencjalnych dawców.

mc

0DVRXPBwBfwctBkRo,pwr_odpowiedzialna_spo