Budowa hali sportowej PWr posuwa się do przodu

Data: 21.01.2016 Kategoria: życie uczelni

Zima nie przerywa prac na placu budowy nowej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Chełmońskiego 12. – Wzniesiono już ściany boczne oraz trybunę – mówi Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej

Prace rozpoczęły się we wrześniu minionego roku. – Najpierw trzeba było rozebrać stojący tam pawilon, wyciąć część drzew oraz przygotować teren i media – opowiada dyrektor SWFiS PWr. Dodaje, że zgodnie z harmonogramem robót na początku grudnia wylano ławę fundamentową. Dział Inwestycji i Remontów odebrał pierwszy etap budowy.

Dwukondygnacyjny budynek będzie oddany do użytku po wakacjach. Na parterze ma znajdować się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, wysuwane trybuny dla 94 kibiców i baza socjalno-techniczna. Salę będzie można podzielić na trzy małe boiska do gry w koszykówkę. Na piętrze powstaną trybuny na około 260 miejsc, zaplecze sanitarne dla widzów i dwa pomieszczenia przeznaczone na biuro zawodów lub pokoje dla trenerów. Oprócz zajęć dydaktycznych i imprez sportowych w hali mogą być organizowane także imprezy rozrywkowe i szkoleniowe. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Postęp robót można śledzić na stronie internetowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, gdzie zamieszczane są regularnie zdjęcia z placu budowy (tutaj).

Inwestycja będzie kosztowała około 8,7 mln zł. Budowa hali zostanie dofinansowana z budżetu województwa w ramach realizacji programu „Rozwój Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017”. Wykonawcą prac budowlanych jest firma Moris-Polska.
ISZ