TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nowe publikacje w Oficynie Wydawniczej PWr

Data: 13.01.2016 Kategoria: życie uczelni

Przedstawiamy najnowsze tomy wydane przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej. Można je zamawiać w oficynie, są także dostępne we współpracujących z nią księgarniach

Wśród świeżo wydanych publikacji oficyny jest książka Stefana Brachmańskiego „Wybrane zagadnienia oceny jakości transmisji sygnału mowy”. Publikacja ma 166 stron i stanowi syntetyczną prezentację zagadnień związanych z wytwarzaniem i percepcją mowy oraz wpływem zniekształceń i zakłóceń na zrozumiałość mowy, a także z subiektywnymi i obiektywnymi metodami oceny jakości transmisji sygnału mowy. Autor przedstawił dorobek wieloletnich badań oceny jakości transmisji i kodowania sygnału mowy. Tom jest więc kompendium podstawowej wiedzy o ocenie jakości mowy zarówno w ujęciu metod subiektywnych, jak i obiektywnych.
 
0DVRXPBwBfwctBkRo,okladki_ksiazek_oficyn
W oficynie można już także kupić podręcznik „Napęd elektryczny. Zbiór zadań projektowych z rozwiązaniami” przygotowany przez Adama Zalasa, Teresę Orłowską-Kowalską i Pawła Ewerta. Na 168 stronach znajdziemy wybrane zagadnienia teoretyczne i obliczeniowe z zakresu podstaw napędu elektrycznego z ukierunkowaniem na wybrane napędy przemysłowe i ich sterowanie. Propozycje zadań powstały z myślą o studentach pierwszego stopnia studiów na elektrotechnice, automatyce i robotyce oraz mechatronice. Mają im ułatwić opanowanie umiejętności rozwiązywania konkretnych zagadnień z dziedziny napędu elektrycznego, w tym doboru silnika i całego układu napędowego do wymagań maszyny roboczej.

W katalogu oficyny znajdziemy już również publikację Agnieszki Bieńkowskiej „Analiza rozwiązań i wzorce controllingu w organizacji” (530 stron). Jej recenzent prof. Janusz Czekaj, podkreśla, że rozprawa wpisuje się we współczesny nurt rozważań teoretycznych i badań empirycznych w zakresie controllingu, a jej treść nie tylko prezentuje i systematyzuje wiedzę, ale także w znaczącym stopniu poszerza i wzbogaca dotychczasowe koncepcje i podejścia do analizy i kształtowania proefektywnościowych rozwiązań w systemie controllingu organizacji gospodarczych.

Więcej na temat oferty Oficyny Wydawniczej PWr na jej stronie internetowej.

lucy
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję