Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty architektoniczne dla uczniów

Data: 11.01.2016 Kategoria: życie uczelni

Nauczyciele dolnośląskich gimnazjów mogą jeszcze zapisywać swoje klasy na wykłady połączone z warsztatami, które prowadzi dr Agnieszka Szumilas z Wydziału Architektury. Uczniowie poznają na nich historię architektury i sami wcielają się w role projektantów i konstruktorów

Dr Agnieszka Szumilas zajęcia dla uczniów organizuje w ramach grantu z Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jej projekt „O domach robakach, ruchomych budynkach i kilometrowych wieżowcach – czyli jak rozwój nauki wpłynął na architekturę” obejmuje 12 wykładów popularnonaukowych połączonych z warsztatami i wydanie autorskiej książeczki „Ikony architektury”. Więcej na ten temat tutaj.

Projekt trwa od kilku miesięcy. Zainteresowane klasy mogą jeszcze zapisać się na pięć zajęć – wszystkie są organizowane na Wydziale Architektury, są bezpłatne i trwają godzinę.

Do wyboru pozostały terminy:
- 14 stycznia godz. 10 – „Czy da się zamieszkać na Marsie?”, wykład + warsztat,
- 14 stycznia godz. 12 – „Beton i Stal”, wykład + warsztat,
- 21 stycznia godz. 10 – „Czy da się zamieszkać na Marsie?”, wykład + warsztat,
- 21 stycznia godz. 12 – „Beton i Stal”, wykład + warsztat,
- 27 stycznia godz.  11.30 – „Kilometrowe budynki, czyli jak krok po kroku architekci pokonywali wysokość”, wykład + warsztat.

Zapisy pod adresem agnieszka.szumilas@pwr.edu.pl lub telefonicznie pod numerem 692-83-69-15.

lucy