Koncert noworoczny na PWr. Wystąpi Krzysztof Kiljański

Data: 11.01.2016 Kategoria: życie uczelni

0DVRXPBwBfwctBkRo,krzysztof_kiljanski1.j

Tradycyjnie już Politechnika Wrocławska inauguruje nowy rok specjalnym wydarzeniem kulturalnym. Gwiazdą tegorocznego koncertu będzie Krzysztof Kiljański, laureat wielu nagród muzycznych

Piosenkarz wykonuje repertuar z pogranicza popu i jazzu. Dużą popularność przyniosła mu piosenka "Prócz ciebie nic", wykonywana wspólnie z Kayah. Krzysztof Kiljański współpracował też m.in. z Haliną Mlynkovą, zespołem Plateau, uczestniczył w projekcie Yugopolis. Nagrał pięć albumów, wystąpił gościnnie na płytach wielu innych wykonawców. W 2006 roku otrzymał nagrodę polskiej Akademii Fonograficznej – Fryderyka.

Na Politechnice Wrocławskiej zaśpiewa 15 stycznia. Zaprezentuje repertuar będący połączeniem najbardziej znanych utworów artysty, piosenek Jeremiego Przybory oraz ponadczasowych przebojów światowej muzyki rozrywkowej. Początek występu o godzinie 19 w auli PWr (bud. A-1).

Wstęp na koncert wyłącznie ze specjalnym zaproszeniem rozdawanym przez Sekcję Organizacji Imprez Naukowych PWr.
W poprzednich latach na styczniowych koncertach PWr wystąpili m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" i Grzegorz Turnau.
ISZ, fot. materiały promocyjne