Rektor PWr doktorem honoris causa uniwersytetu w Dniepropietrowsku

Data: 04.12.2015 Kategoria: życie uczelni

Prof. Tadeusz Więckowski odebrał tytuł doktora honoris causa Narodowego Uniwersytetu Górniczego w Dniepropietrowsku. Otrzymał go we wtorek z rąk rektora uczelni prof. Gennadiya Pivnyaka

To trzecie takie wyróżnienie dla prof. Tadeusza Więckowskiego, co zwyczajowo uprawnia go do używania od tej pory tytułu dr h.c. multi. W 2014 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Moskiewskiego Instytutu Energetycznego, a w 2011 r. -  Politechniki Lwowskiej. W tym samym roku wyróżniono go także tytułem Honorowego Profesora węgierskiego Obuda University.

Wizyta naszego rektora na Ukrainie trwała pięć dni. W tym czasie wspólnie z prof. Waldemarem Rebizantem, dziekanem Wydziału Elektrycznego i prof. Wojciechem Ciężkowskim, dziekanem Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii rozmawiał z kadrą naukową uniwersytetu, poznawał jego zaplecze badawcze oraz spotykał się z tamtejszymi studentami.

Narodowy Uniwersytet Górniczy w Dniepropietrowsku jest zaliczany do grona trzech najlepszych na Ukrainie. Z Politechniką Wrocławską oficjalnie współpracuje od 2013 r.

ach