Najlepsze chóry akademickie zaśpiewają we Wrocławiu

Data: 26.11.2015 Kategoria: życie uczelni

Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej zaprasza na kolejną edycję Festiwalu Barbórkowego. Od 3 do 6 grudnia we Wrocławiu wystąpią najlepsze chóry akademickie w kraju. Gwiazdą koncertu inauguracyjnego będzie zespół AudioFeels

Festiwal odbywa się już po raz 42., od początku organizuje go Akademicki Chór PWr.  Co roku na początku grudnia prezentują się zespoły, w większości składające się ze studentów i pracowników uczelni.
Pierwszy koncert już w najbliższy czwartek o godzinie 19 w auli Politechniki Wrocławskiej. Festiwal zainauguruje występ AudioFeels. To 8-osobowy zespół z Poznania, który wykonuje muzykę w stylu vocal play, polegającym na imitowaniu głosem instrumentów. Szerszej publiczności dali się poznać jako finaliści programu „Mam Talent” w 2008 roku. W repertuarze mają własne standardy muzyki klasycznej, popowej, a nawet metalowej oraz własne kompozycje.

W piątek i sobotę zaśpiewają chóry z Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Śląskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Opolskiego, wrocławskiej Akademii Muzycznej, a także zespół wokalny Rondo, Chór Męski „Cantilena” i oczywiście gospodarze - chór z Politechniki Wrocławskiej. To właśnie oni wystąpią też podczas koncertu finałowego (6 grudnia, godz. 17, kościół p.w. św. Maurycego). Na zakończenie festiwalu pod przewodnictwem Małgorzaty Sapiechy-Muzioł wykonają „Mszę Berlińską” Arvo Parta oraz „Trinity TeDeum” Eriksa Esenvaldsa. Śpiewakom będzie towarzyszył Łukasz Romanek na organach oraz zespół instrumentalistów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Program koncertów tutaj.