Politechnika Wrocławska w gronie najbardziej prodoktoranckich uczelni

Data: 20.11.2015 Kategoria: życie uczelni

?Nasza uczelnia zajęła trzecie miejsce w konkursie PRODOK 2015. Wręczenie nagród odbyło się w czwartek w warszawskim Pałacu Staszica podczas gali finałowej

- To duży sukces, bo jeszcze nigdy Politechnika Wrocławska nie znalazła się tak wysoko w tym zestawieniu - mówi prof. W. Andrzej Sokalski, doradca prorektora ds. toku studiów doktoranckich, który reprezentował naszą uczelnię na wczorajszych uroczystościach. – Na Politechnice bardzo inwestujemy w rozwój młodych naukowców. Zależy nam, by właśnie tutaj rozpoczynali swoje kariery naukowe. Staramy się stworzyć im jak najlepsze warunki do rozwoju, by decydowali się na Politechnikę, a nie np. uczelnie zagraniczne.

IMG_5299.JPG
W tym roku akademickim na naszej uczelni studia doktoranckie rozpoczęło 201 nowych doktorantów. Łącznie na Politechnice Wrocławskiej mamy obecnie 1066 osób na studiach trzeciego stopniu.

Pierwsze miejsce konkursie PRODOK 2015 przypadło Politechnice Warszawskiej, a drugie Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Poznaniu.

PRODOK to konkurs na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce, który organizuje co roku Krajowa Reprezentacja Doktorantów. Jego laureatami są uczelnie stwarzające najlepsze warunki studiowania dla doktorantów. Konkurs promuje też dobre praktyki na studiach doktoranckich.

ach