O architekturze sudeckiej w „Radości” i Willi Hendricha

Data: 27.10.2015 Kategoria: życie uczelni

Na cykl spotkań i wystaw poświęconych architekturze Rejonu Sudeckiego zaprasza Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy PWr „Radość” w Szklarskiej Porębie. W tym roku planuje cztery wykłady i cztery ekspozycje

Te plany to część projektu "Odremontowana willa Hendricha w Szklarskiej Porębie punktem międzynarodowych spotkań odkrywających walory kulturowe, historyczne i społeczno-gospodarcze pogranicza". Współfinansuje go Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013.

0DVRXPBwBfwctBkRo,30_04_willa_el_2434_op

Pierwsze spotkanie zaplanowano na środę, 28 października. Dr Stanisław Bocheński z Wydziału Architektury PWr opowie na nim o przekształceniach zabudowy miejscowości karkonoskich w długim przedziale czasowym, a  Anna Bocheńska-Skałecka z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu o "Karcie Sudeckiej”, czyli zasadach twórczego nawiązywania do cech regionalnej architektury na przykładzie obiektów Kolonii Artystycznej w Szklarskiej Porębie.

Natomiast w odremontowanej Willi Hendricha znajdującej się obok głównego budynku ośrodka „Radość” będzie można obejrzeć wystawę "Krajobrazy 2015 - Szklarska Poręba w rysunku i malarstwie studentów Wydziału Architektury PWr - wernisaż wystawy poplenerowej". Jej organizatorkami są dr Dorota Łuczewska i architekt Barbara Siomkajło z Zakładu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Wystawa będzie otwarta do dziewiątego listopada.

Wstęp na spotkania i wystawę jest bezpłatny.

lucy

Na zdjęciu: Willa Hendricha w Szklarskiej Porębie (fot. Dział Marketingu i Promocji PWr)