TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 09.10.2015 Kategoria: życie uczelni
Politechnika Wrocławska uruchomiła w Jeleniej Górze nowy kierunek studiów - informatykę przemysłową. Będzie kształciła specjalistów z zakresu inteligentnych systemów przemysłowych
Jest to specjalność utworzona na Wydziale Techniczno-Informatycznym (W-14), który rozpoczął działalność w październiku. Nowy wydział powstał w wyniku przekształcenia Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego PWr.
Informatykę przemysłową w Jeleniej Górze studiuje 40 osób. Podczas siedmiu semestrów nauki studenci zdobędą wiedzę z zakresu automatyki i robotyki, elektroniki i szeroko pojmowanej informatyki. Będą mogli podjąć pracę we wszystkich dziedzinach gospodarki, w których wykorzystuje się inteligentne systemy przemysłowe. Zostaną przygotowani do prowadzenia samodzielnych przedsięwzięć inżynierskich i kierowania zespołami. Będą potrafili projektować i zarządzać systemami sztucznej inteligencji i multimedialnymi, bazami danych i sieciami komputerowymi.
Wydział Techniczno-Informatyczny zatrudnia siedmiu pracowników, w tym pięciu nauczycieli akademickich – jednego profesora tytularnego i czterech doktorów habilitowanych - oraz dwóch pracowników nienaukowych. Na 14 października zaplanowano wybory nowego dziekana.
Logotyp Wydziału Techniczno-Informatycznego przedstawia monitor komputera z grafiką symbolizującą sieć informatyczną
Kampus Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze znajduje się w uzdrowiskowej dzielnicy u podnóża Karkonoszy. Składa się z 9 budynków, 17 sal wykładowych i 18 laboratoriów (m.in. fizyczne, metaloznawstwa, metrologii elektrycznej, mechaniki gruntów, elektroniczne, układów mikroprocesorowych, chemiczne, budownictwa, mechaniczne). Ma także 3 pracownie komputerowe, bibliotekę, salę widowiskowo-sportową, salę audiowizualną oraz siłownię. Oferuje 85 miejsc w dwóch akademikach.
Placówka nie tylko otwiera się na nowe kierunki, ale z powodzeniem kontynuuje też dotychczasowe - na budownictwie oraz na mechanice i budowie maszyn. Władze mają w planach poszerzyć ofertę edukacyjną o specjalność inżynieria oprogramowania. PWr w Jeleniej Górze uczestniczy także w międzynarodowym projekcie Uniwersytet Nysa. Są to trzyletnie studia z zakresu zarządzania prowadzone w języku angielskim. Łącznie na uczelni w Jeleniej Górze kształci się ponad 400 osób.
Inaugurację roku akademickiego 2015/2016 na Politechnice Wrocławskiej w Jeleniej Górze zaplanowano na poniedziałek 26 października o godz. 12.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji. Wykład inauguracyjny na temat tendencji i wyzwań informatyki przemysłowej wygłosi dr hab. Andrzej Dudek z PWr.
ISZ
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »