Elewacja Centrum Kongresowego PWr już gotowa

Data: 08.10.2015 Kategoria: życie uczelni

Zakończył się remont elewacji Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej (D-20) przy ul. Janiszewskiego. Oprócz wymiany płyt tworzących elewację na ścianie od strony pl. Grunwaldzkiego pojawiło się także duże logo naszej uczelni

Wymiana płyt trwała ok. pół roku i była konieczna, bowiem zamontowane podczas budowy w 2008 r. płyty z piaskowca po dwóch latach zaczęły się kruszyć. Z przeprowadzonej na zlecenie Politechniki ekspertyzy wynikało, że materiał ulega zbyt szybkiej erozji. Ze względów bezpieczeństwa teren został ogrodzony i zdecydowano się na ich wymianę.

– Obecnie zamontowane płyty wykonane zostały ze spieku ceramicznego o grubości 3 mm. Zapewniają one odpowiednie właściwości termiczne i izolacyjne. Po remoncie zmieniła się jedynie elewacja, a nie kubatura budynku – mówi Katarzyna Zacharzewska, kierownik Działu Inwestycji i Remontów PWr.

Projekt zakładał także zamontowanie logotypu uczelni na ścianie budynku od strony pl. Grunwaldzkiego. Zostało ono zaprojektowane przy współpracy z Działem Marketingu i Promocji PWr.
– Monochromatyczny logotyp Politechniki Wrocławskiej został podświetlony, by zarówno w dzień, jak i w nocy informować wrocławian, że w tym miejscu rozpoczyna się kampus naszej uczelni – tłumaczy Adam Matloch, autor koncepcji, absolwent ASP we Wrocławiu, grafik Politechniki Wrocławskiej.

Remont prowadzony był na czynnym obiekcie, a jego koszt to blisko 3 mln zł. Gwarancja na wykonane prace wynosi 5 lat.
Budowa Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej zakończyła się w 2008 r. To nowoczesny obiekt dysponujący w pełni wyposażoną multimedialną salą o powierzchni ponad 700 mkw. Posiada m.in. specjalistyczne kabiny i system do tłumaczeń symultanicznych, projektory multimedialne, ekrany oraz rzutniki, dostęp do bezprzewodowego Internetu, a także zmienne systemy oświetlenia.

W budynku oprócz konferencji, sympozjów i wykładów odbywają się m.in. wystawy i sesje plakatowe.
Michał Ciepielski