Seminarium o innowacyjności w Izraelu

Data: 07.06.2016 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady

Historia rozwoju technologicznego Izraela, komercjalizacja badań akademickich poprzez zakładanie spółek start-upowych oraz możliwości polsko-izraelskiej współpracy pomiędzy nauką i biznesem to główne tematy międzynarodowego seminarium, jakie odbędzie się na naszej uczelni. Specjaliści z Izraela odwiedzą PWr w piątek, 10 czerwca

Tel Awiw jest obecnie drugim największym na świecie centrum technologii, zaraz po amerykańskiej Dolinie Krzemowej. Od lat przyciąga zagranicznych innowatorów, inwestorów i naukowców. O tym, jak się udało tego dokonać, opowiedzą w trakcie seminarium „Open the door to Israeli Innovation” wiceambasador Izraela w Polsce Ruth Cohen-Dar, attaché handlowy Tal Harmelin oraz Elad Einav, ekspert z zakresu inżynierii biomedycznej.

- Izrael nazywany jest państwem start-upów („start-up nation”) – mówi Alina Dorosz z Działu Współpracy Międzynarodowej PWr. – Kraj ten inwestuje miliony dolarów w nowo powstające firmy, ma także największy na świecie odsetek pracowników z wyższym wykształceniem technicznym.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 w Bibliotechu (sala 007, bud. D-21).  W jego trakcie pracownicy i studenci PWr oraz przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw z Dolnego Śląska będą mogli zapoznać się z ofertą stypendialną, posłuchać o prowadzonych projektach i współpracy nauki z biznesem. Zaplanowano także specjalną sesję networkingową, podczas której będzie można porozmawiać ze specjalistami z Izraela.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć tutaj.
ach