TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

O sieciach we Wrocławiu. Na konferencję przyjadą naukowcy z całego świata

Data: 08.01.2016 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady

Ponad 230 naukowców z prawie 30 krajów świata weźmie udział w rozpoczynającej się w poniedziałek interdyscyplinarnej konferencji NetSci-X 2016, poświęconej naukom o sieciach (network science)

Konferencja zacznie się w poniedziałek w Centrum Kongresowym Hali Stulecia.
- W trakcie spotkania będziemy dyskutować o wszelkich rodzajach sieci – tłumaczy prof. Przemysław Kazienko z Politechniki Wrocławskiej, organizator konferencji. - Począwszy od tych społecznych, przez energetyczne, biologiczne, chemiczne, językowe, transportowe, handlowe, a na komputerowych skończywszy.

Podczas wydarzenia swoje prelekcje wygłoszą uznani specjaliści z zakresu informatyki, zarządzania, fizyki i matematyki z USA oraz Europy, m.in. regularnie publikujący w najlepszych czasopismach naukowych („Science” i „Nature”) Albert-Laszlo Barabasi (Northeastern University oraz Harvard University), Robin Dunbar (University of Oxford), czy też socjolog Brian Uzzi (Northwestern University).
Konferencji będzie towarzyszyć międzynarodowa wystawa „Art of Networks” prezentująca prace, których inspiracją są różnego rodzaju sieci. -  Przyjechała do nas z Florydy, a wcześniej była eksponowana m.in. w Nowym Jorku i Brazylii – mówi prof. Przemysław Kazienko. - Będzie dostępna przez cały czas trwania wydarzenia.

Przykłady prac można zobaczyć tutaj. Wśród nich jest m.in. interaktywna praca Gregora Aischa („New York Times”) pokazująca sieć klubów, z których pochodzili piłkarze uczestniczący w piłkarskim mundialu w 2014 r. w Brazylii, czy też aplikacja Santiago Ortiza pokazująca powiązania między bohaterami popularnego amerykańskiego serialu „Zagubieni”.

Konferencja NetSci-X 2016 (International School and Conference on Network Science) organizowana jest przez Network Science Society po raz 11. Polska edycja realizowana jest w ramach projektu Politechniki Wrocławskiej ENGINE* przez prof. Przemysława Kazienkę (PWr) oraz prof. Bolesława Szymańskiego (USA).
 Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie http://netsci-x.net/.

*Projekt ENGINE, czyli Europejskie Centrum Badań nad Inteligencją Sieciową (European research centre of Network intelliGence for Innovation Enhancement), stworzyli naukowcy z dwóch wydziałów PWr: Informatyki i Zarządzania oraz Elektroniki. Realizowany jest z funduszy 7. Programu Ramowego i umożliwia zatrudnianie na uczelni zewnętrznych badaczy o uznanej renomie, modernizację sprzętu laboratoryjnego i wspólne badania z partnerami międzynarodowymi. W ramach ENGINE naukowcy zajmują się tzw. inteligencją sieciową (network intelligence), czyli narzędziami do efektywnego przetwarzania danych, innowacyjnym wspieraniem procesu podejmowania decyzji czy inteligentnymi interakcjami człowiek-komputer.

Andrzej Charytoniuk

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję