TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Koszty smogu. Seminarium na Politechnice Wrocławskiej

Data: 11.11.2015 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady

Wpływ zanieczyszczenia powietrza na zdrowie mieszkańców miast to główny temat seminarium „Koszty smogu”, które zaplanowano na 17 listopada. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej 

– Konferencja jest częścią dużego projektu realizowanego przez organizację Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) – opowiada Hanna Schudy z DAS. – Chcemy zwrócić uwagę na rosnący problem smogu. To zjawisko nasila się zwłaszcza w momencie, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, dlatego też 1 listopada wystartowaliśmy z kampanią outdoorową, a kolejnym etapem są właśnie spotkania ze specjalistami.

W trakcie seminarium dr med. Adam Stańczyk z Wojskowego Instytutu Medycznego CSK MON i Jakub Krzeszowiak z wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego przedstawią informacje m.in. o wpływie zanieczyszczeń powietrza na zdrowie mieszkańców. Natomiast dr inż. Łukasz Szałata z Politechniki Wrocławskiej opowie o budownictwie pasywnym, zielonych dachach oraz odnawialnych źródłach energii, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

– Konferencja jest skierowana do lekarzy, naukowców i urzędników, którzy mają do czynienia ze smogiem w swoim codziennym życiu lub w pracy zawodowej. Na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w grudniu, poruszymy kwestie prawne i administracyjne związane z funkcjonowaniem ustawy antysmogowej – dodaje Hanna Schudy.

Konferencję zakończą warsztaty z udziałem prelegentów i uczestników seminarium, które poprowadzi Jakub Jędrak, przedstawiciel inicjatywy Polski Alarm Smogowy.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Zgłoszenia i wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: hanaschudy@gmail.com lub na numer  telefonu 733 616 509.

Organizatorami konferencji są Dolnośląski Alarm Smogowy, Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia oraz miasto Wrocław.

Michał Ciepielski

 
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję