Co to są innowacje społeczne? Sympozjum na PWr

Data: 04.11.2015 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady

Naukowcy i przedstawiciele środowisk biznesowych będą dyskutować o szeroko rozumianych rozwiązaniach innowacyjnych w gospodarce i społeczeństwie. Spotkają się 12 listopada na Politechnice Wrocławskiej

- Jako Katedra Infrastruktury Zarządzania  organizujemy takie sympozjum po raz pierwszy - mówi profesor Zbigniew Malara z Wydziału Informatyki i Zarządzania PWr, kierownik katedry. – Chcemy z jednej strony nawiązać współpracę naukową z innymi ośrodkami naukowymi zajmującymi się innowacjami, a z drugiej nie tracić kontaktu z gospodarką. Dlatego zaprosiliśmy przedstawicieli KGHM-u, Zachodniej Izby Gospodarczej, Związku Banków Polskich czy Wrocławskiego Parku Technologicznego – wyjaśnia prof. Zbigniew Malara.

W sympozjum wezmą udział także profesorowie i doktorzy z Uniwersytetu Wrocławskiego. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Poznańskiej i oczywiście Politechniki Wrocławskiej.

Wygłoszonych zostanie 18 referatów. „Innowacje w organizacji non-profit”, „Od konsumenta do prosumenta”, „W poszukiwaniu definicji innowacji społecznych”, „Misja a innowacyjność szpitali klinicznych”, „Struktura organizacyjna a innowacyjność” – to tylko niektóre z zaplanowanych do omówienia zagadnień.

- Liczymy na to, że nasze spotkanie będzie wymianą wiedzy, poglądów i doświadczeń – mówi profesor Zbigniew Malara. – Mamy nadzieję, że przyczynimy się też do integracji środowisk naukowych i biznesu w kontekście realizacji projektów regionalnych i europejskich.

Sympozjum zorganizowano w ramach obchodów 70-lecia istnienia Politechniki Wrocławskiej. Patronat nad wydarzeniem objął profesor Tadeusz Więckowski, rektor PWr.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10. Obrady odbędą się w budynku B-4 przy ul. Łukasiewicza 5, w sali nr 4.09.
ISZ