Nie tylko o matematyce. Konferencja dla nauczycieli i wykładowców

Data: 02.11.2015 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady

Jak uczyć przedmiotów ścisłych? Wspólnie będą się nad tym zastanawiać nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych i wykładowcy z uczelni wyższych. 6 listopada spotkają się na Politechnice Wrocławskiej

Już po raz dwunasty odbędzie się konferencja regionalna "Przedmioty ścisłe w szkole i na studiach" organizowana przez naszą uczelnię i Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu. Wezmą w niej udział nauczyciele przedmiotów ścisłych, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego, a także przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego, Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty oraz kierownicy wydziałów edukacji  starostw powiatowych Dolnego Śląska.

Uczestnicy omówią wyniki egzaminu maturalnego w 2015 roku i będą się zastanawiać nad formami wspierania rozwoju nauczycieli przedmiotów ścisłych. W programie konferencji zaplanowano też warsztaty tematyczne poświęcone wybranym zagadnieniom z zakresu matematyki, fizyki, informatyki i chemii.

Wśród prelegentów są m.in. prof. Zbigniew Marciniak - przewodniczący Rady Konsultacyjnej Polskiej Komisji Akredytacyjnej i wykładowca z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Andrzej Kraśniewski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, sekretarz KRASP, a także doc. Janusz Górniak z PWr, który zaprezentuje nowy wydział naszej uczelni – Wydział Matematyki.

Podczas konferencji młodzi naukowcy z Politechniki Wrocławskiej opowiedzą o ciekawych projektach realizowanych przez naszych studentów i doktorantów. Jędrzej Górski z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego przedstawi wyniki przeprowadzonych niedawno badań freonów w stratosferze (projekt FREDE), a Szymon Gryś z Wydziału Elektroniki zaprezentuje habitat marsjański (projekt Space is More).

Gospodarzem spotkania będzie dr hab. Włodzimierz Salejda, prof. PWr., pełnomocnik rektora Politechniki Wrocławskiej ds. zapewnienia jakości kształcenia.

Wydarzenie patronatem objęli: minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska, minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Fundacja Edukacyjna "Perspektywy".

O ubiegłorocznej edycji pisaliśmy tutaj.
Konferencja rozpocznie się o godzinie 10 w Centrum Kongresowym PWr (budynek D-20). Więcej szczegółów tutaj.
ISZ