TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Kubek dla wykładowcy 2023: głosuj na nominowanych z PWr!

Kubek dla wykładowcy - grafika konkursu

Do 29 maja, do godz. 12, można głosować w plebiscycie na najsympatyczniejszego wykładowcę lub wykładowczynię z wrocławskich uczelni. W XI edycji konkursu Akademickiego Radia Luz nominowano dziesięć osób, w tym trzy z PWr: dr. inż. Pawła Ksieniewicza (Wydział Informatyki i Telekomunikacji), dr inż. Marka Orłowskiego (Wydział Chemiczny) oraz mgr inż. Martynę Zemlik (Wydział Mechaniczny).

W rywalizacji mogą brać udział wykładowcy i wykładowczynie ze wszystkich uczelni we Wrocławiu, z wyłączeniem osób sprawujących funkcje zarządzające oraz zwycięzców poprzednich edycji. Dziesiątkę nominowanych wybrano na podstawie zgłoszeń studentów i absolwenci uczelni Wrocławia, którzy nadsyłali proponowane nazwiska do radia. Z tej grupy redakcja wyłoniła finalistów, którzy byli wskazywani najczęściej w zgłoszeniach.

Troje nominowanych z PWr

Zagłosuj w tym miejscu do 29 maja

W tym roku w gronie nominowanych znalazły się trzy osoby z Politechniki Wrocławskiej:

Zdjęcie dr. Pawła KsieniewiczaAdiunkt w Katedrze Systemów i Sieci Komputerowych Wydziału Informatyki I Telekomunikacji.

W roku 2017 obronił doktorat dotyczący reprezentacji i analizy danych wielowymiarowych. W późniejszej działalności naukowej skupił się na zagadnieniach klasyfikacji danych trudnych, ze szczególnym uwzględnieniem problemów silnie niezbalansowanych oraz strumieni danych podatnych na dryf koncepcji.

Z przyjemnością i uśmiechem na ustach podejmuje się również prac z zakresu wspomagania algorytmów optymalizacji modelami sztucznej inteligencji oraz redakcji wniosków projektowych. Od grudnia 2021 kieruje projektem SWAROG (System Wykrywania Dezinformacji Metodami Sztucznej Inteligencji), który uzyskał maksymalną punktację NCBiR w konkursie INFOSTRATEG I otrzymując dofinansowanie w wysokości ponad 8,5 mln zł.

Prywatnie lubi koty i bibliotekę matplotlib.

Zdjęcie dr. Marka Orłowskiego

Adiunkt badawczo-dydaktyczny w Katedrze Biochemii, Biologii Molekularnej i Biotechnologii na Wydziale Chemicznym.

Od momentu rozpoczęcia aktywności naukowej, a później jej kontynuacji po uzyskaniu stopnia doktora inżyniera, główna działalność badawcza dr. Orłowskiego dotyczy zagadnień związanych z analizą strukturalno-funkcjonalną receptora ekdysteroidowego i jego partnerów. Receptor ten jest przedstawicielem nadrodziny receptorów jądrowych, które modulują ekspresję informacji genetycznej pod wpływem odpowiedzi na szlaki sygnałowe wewnątrz i zewnątrzkomórkowe.

Jego zainteresowania naukowe poszerzone zostały ostatnio o projektowanie białkowych cząsteczek terapeutycznych, które chciałby w przyszłości rozwijać w ścisłej współpracy z przemysłem biotechnologicznym.

Jako dydaktyk, z dużym zaangażowaniem przekazuje swoją wiedzę z zakresu biologii molekularnej i inżynierii genetycznej. Prywatnie interesuje się historią starożytną Grecji i Rzymu, dłuższy wolny czas najchętniej spędza w Tatrach lub w Grecji.

Zdjęcie Martyny ZemlikAsystentka w Katedrze Inżynierii Pojazdów na Wydziale Mechanicznym.

W maju 2023 r. złożyła rozprawę doktorską zatytułowaną „Wpływ obróbki cieplnej stali Hardox i ich połączeń spawanych na odporność na zużywanie ścierne i obciążenia balistyczne”. Jej zainteresowania naukowe skupiają się na powiązaniu cech strukturalnych wysokowytrzymałych tworzyw metalicznych z właściwościami wytrzymałościowymi.

Oddana swojej pracy w 100%, z radością prowadzi zajęcia dydaktyczne oraz badania naukowe. Prywatnie pasjonatka sztuk wizualnych, malarka, tancerka i mól książkowy.

Pełna lista finalistów:

  • dr inż. Magdalena Borowska (Uniwersytet Ekonomiczny),
  • dr Piotr Dyszewski (Uniwersytet Wrocławski),
  • prof. Piotr Jędrzejewski (Akademia Sztuk Pięknych),
  • dr hab. inż. Paweł Ksieniewicz (Politechnika Wrocławska),
  • dr hab. inż. Beata Łabaz, prof. uczelni (Uniwersytet Przyrodniczy),
  • dr inż. Marek Orłowski (Politechnika Wrocławska)
  • red. Tomasz Patora (Uniwersytet Wrocławski),
  • dr Michał Porwolik (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich),
  • mgr inż. Martyna Zemlik (Politechnika Wrocławska),
  • dr hab. Katarzyna Zdybel-Nam (Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego).

Wyniki poznamy 30 maja. Zwycięzca lub zwyciężczyni zostanie nagrodzona statuetką „Kubka dla wykładowcy”. Okolicznościowe kubki otrzyma w sumie czołowa piątka.

„Kubek dla Wykładowcy” to akcja Akademickiego Radia Luz, która odbywa się już po raz jedenasty. Ma ona za zadanie wyróżnić tych prowadzących, którzy zdaniem studentów i absolwentów są najsympatyczniejsi i najzdolniejsi. W poprzednich edycjach taką nagrodę otrzymali m.in. prof. Jan Miodek z UWr oraz naukowcy Politechniki Wrocławskiej: prof. Jacek Cichoń, dr hab. Adam Sieradzki, dr Jerzy Kotowski czy arch. Janusz Bułat.

kampaniapwr_2023_baner_750_x100_2.jpg

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję