„Kubek dla wykładowcy”: wyniki głosowania na najsympatyczniejszego dydaktyka we Wrocławiu

Dr Beata Rajba z Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego zwyciężyła w plebiscycie „Kubek dla wykładowcy”, w którym studenci wrocławskich uczelni nagradzają najsympatyczniejszego i najbardziej zaangażowanego dydaktyka we Wrocławiu. Piąte miejsce zajęła dr Karina Olszak z Wydziału Matematyki PWr.

dr Karina Olszak - zdjęcieTegoroczny plebiscyt, organizowany przez Akademickie Radio Luz, przeprowadzono już po raz dwunasty. Tym razem w odświeżonej formule. Przez cały rok dziennikarze rozmawiali z osobami z wrocławskiego świata akademickiego, prezentując najciekawsze sylwetki postaci wybitnych, które “na swoje barki wzięły karkołomne zadanie dzielenia się pasją i zarażania ciekawością do otaczającego nas świata” - jak podkreśla redakcja.

Najsympatyczniejszego wykładowcę wybierano spośród 25 kandydatów. Wśród nich znalazło się troje dydaktyków z Politechniki Wrocławskiej – dr hab. inż. Paweł Ksieniewicz z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, dr hab. inż. Leszek Łatka z Wydziału Mechanicznego i dr Karina Olszak z Wydziału Matematyki.

Ostatecznie zwyciężyła dr Beata Rajba, a dr Karina Olszak zajęła piąte miejsce. Nasza dydaktyczka na co dzień pracuje w Katedrze Matematyki, a jej zainteresowania naukowe związane są z geometrią różniczkową.

Posłuchaj rozmowy z dr Kariną Olszak

Dotychczasowi laureaci plebiscytu „Kubek dla Wykładowcy”:

• 2024 – dr Beata Rajba
  • 2023 – dr Michał Porwolik
  • 2022 – dr hab. inż. Grzegorz Świrniak
  • 2021 – prof. Izabella Uchmanowicz
  • 2020 – dr inż. arch. Kajetan Sadowski, prof. Dorota Zyśko, dr Paweł Błażej, dr Joanna Bajzert, dr Dominik Lewiński, dr hab. Dorota Moroń
  • 2019 – prof. Jacek Mazurkiewicz
  • 2018 – prof. Jacek Cichoń