„Kubek dla Wykładowcy”: trwa głosowanie na najsympatyczniejszego dydaktyka we Wrocławiu

Data: 07.05.2024 Kategoria: studia, życie uczelni

Finaliści z PWr

Troje wykładowców z PWr znalazło się w finale plebiscytu Akademickiego Radia Luz na najsympatyczniejszego, najbardziej zaangażowanego dydaktyka we Wrocławiu. „Kubek dla Wykładowcy” to forma docenienia przez studentów tych, którzy bardzo starają się, by jak najlepiej przekazać swoją wiedzę, tworzą dobrą atmosferę na zajęciach i mają świetny kontakt z ich uczestnikami.

Tegoroczny plebiscyt jest już dwunastą edycją. Tym razem jednak Radio Luz postanowiło odświeżyć jego formułę.

Grafika promocyjna„Przez cały rok będziemy rozmawiać z osobami z wrocławskiego świata akademickiego, prezentując najciekawsze sylwetki postaci wybitnych, które na swoje barki wzięły karkołomne zadanie dzielenia się pasją i zarażania ciekawością do otaczającego nas świata. Z tego grona, na koniec roku akademickiego to właśnie do WAS będzie należał wybór, w czyje ręce powędruje następny, prestiżowy Kubek dla Wykładowcy” – informowała redakcja, a teraz zachęca do głosowania.

Najsympatyczniejszego wykładowcę można wybrać na stronie internetowej plebiscytu – spośród 25 kandydatów.

Wśród nich znalazło się troje dydaktyków z Politechniki Wrocławskiej. To dr hab. inż. Paweł Ksieniewicz z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, dr hab. inż. Leszek Łatka z Wydziału Mechanicznego i dr Karina Olszak z Wydziału Matematyki.

Głosowanie trwa do niedzieli, 19 maja.

Posłuchaj rozmowy z dr. hab. Pawłem Ksieniewiczem

Posłuchaj rozmowy z dr. hab. Leszkiem Łatką

Posłuchaj rozmowy z dr Kariną Olszak

W poprzednich latach „Kubek dla Wykładowcy” trafił do tych dydaktyków:

2023 – dr Michał Porwolik

2022 – dr hab. inż. Grzegorz Świrniak

2021 – prof. Izabella Uchmanowicz

2020 – dr inż. arch. Kajetan Sadowski, prof. Dorota Zyśko, dr Paweł Błażej, dr Joanna Bajzert, dr Dominik Lewiński, dr hab. Dorota Moroń

2019 – prof. Jacek Mazurkiewicz

2018 – prof. Jacek Cichoń