Kto sportowcem 2023 roku na PWr? Oddaj swój głos!

Data: 11.01.2024 Kategoria: aktywność studencka, sport

Zdjęcie ilustracyjne

Wybieramy najlepszego sportowca Akademickiego Klubu Sportowego PWr w 2023 roku. O ten tytuł walczy dziesięcioro zawodników i zawodniczek. Swój głos można oddać do poniedziałku, 29 stycznia, do godz. 9.30.

Po raz czwarty Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zaprasza do udziału w plebiscycie promującym politechnicznych  sportowców i ich sukcesy. Dziesiątkę nominowanych tradycyjnie wybrała rada trenerów studium spośród propozycji zgłoszonych wcześniej przez opiekunów poszczególnych sekcji sportowych PWr.

Kto zwycięży w tym roku, dowiemy się 2 lutego podczas uroczystej Gali Akademickiego Klubu Sportowego podsumowującej sportowy rok 2023.

Swoje głosy w plebiscycie mogą oddawać wszyscy studenci, doktoranci oraz pracownicy Politechniki Wrocławskiej, przy użyciu  politechnicznego adresu poczty elektronicznej.

Głosować można w tym miejscu

Lista nominowanych (kolejność alfabetyczna)

Oliwia AdamiecOliwia Adamiec - Wydział Chemiczny (piłka nożna)

• mistrzyni Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej,
  • wicemistrzyni Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii uczelni technicznych,
  • ósme miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski,
  • kapitan pierwszoligowego zespołu Ślęza Wrocław, z którym wywalczyła mistrzostwo II ligi i zajęła 5-8 miejsca w Pucharze Polskim.

Konrad BikKonrad Bik - Wydział Informatyki i Telekomunikacji (snowboard)

• wicemistrz Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie w konkurencji banked slalom, i złoty medalista w kategorii uczelni technicznych,
  • ósme miejsce w konkurencji Brelok Banked Slalom na zawodach w Czarnym Gronie,
  • czternaste miejsce na zawodach LibTech Banked Slalom w Zakopanem.

Krzysztof BoberKrzysztof Bober - Wydział Mechaniczno-Energetyczny (koszykówka)

• zwycięzca Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w koszykówce 5x5 oraz 3x3,
  • czwarte miejsce w Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii uczelni technicznych w koszykówce 5x5 oraz 12 miejsce w klasyfikacji ogólnej,
  • 16. miejsce podczas EUSA Akademickich Mistrzostw Europy w koszykówce 3x3.

Piotr Browarski - Wydział Informatyki i Telekomunikacji (narciarstwo)

• Piotr Browarski

brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Polski w slalomie gigancie w kategorii uczelni technicznych (8. miejsce w klasyfikacji ogólnej),
  • 9. miejsce Akademickich Mistrzostw Polski w slalomie,
  • 11. miejsce Akademickiego Pucharu Polski AZS Wintercup 2023 w narciarstwie alpejskim w klasyfikacji drużynowej,
  • wicemistrz Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w slalomie gigancie,
  • 3. miejsce Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w slalomie,
  • 2. miejsce Mistrzostw Polski Instruktorów PZN w klasyfikacji drużynowej,
  • 4. miejsce Mistrzostw Polski Instruktorów PZN w jeździe sportowej,
  • 1. miejsce Mistrzostw Polski Instruktorów PZN w klasyfikacji drużynowej szkół narciarskich (szkoła HSKI).

Zofia JanelliZofia Janelli - Wydział Architektury (szermierka, konkurencja szpada)

• zwyciężczyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
  • brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek,
  • drużynowa wicemistrzyni Mistrzostw Europy Juniorów w Poreču,
  • brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w Kairze, Mistrzostw Świata Kadetów w Toruniu, Mistrzostw Europy Kadetów w Foggi,
  • miejsce drużynowo Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Budapeszcie,
  • złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie,
  • złota medalistka Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Warszawie.

Zuzanna JasińskaZuzanna Jasińska - Wydział Informatyki i Telekomunikacji (wioślarstwo)

• mistrzyni Uniwersjady Chengdu w jedynce wagi lekkiej,
  • 8. miejsce podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie w Belgradzie w jedynce wagi lekkiej,
  • złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski w jedynce wagi lekkiej,
  • brązowa medalistka Mistrzostw Polski w jedynce wagi lekkiej,
  • posiadaczka klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej,
  • znajduje się w kadrze Polski przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Przemysław LitwinPrzemysław Litwin - Wydział Podstawowych Problemów Techniki (judo)

• mistrz Akademickich Mistrzostw Polski,
  • brązowy medalista Pucharu Polski w Judo,
  • uczestnik Akademickich Mistrzostw Europy w Judo.

Dorota Puzio - Wydział Podstawowych Problemów Techniki (lekkoatletyka, konkurencja biegi sprinterskie)

• Dorota Puzio

zawodniczka kadry Polski,
  • w 2023 r. zdobyła mistrzowską klasę sportową,
  • 6. miejsce podczas Mistrzostw Europy U23 w Espoo w sztafecie 4x100m,
  • 3. miejsce podczas Mistrzostw Polski U23 we Włocławku w biegu na 100m,
  • 2. miejsce podczas Mistrzostw Polski LZS w Białymstoku w biegu na 100m,
  • 3. miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii uczelni technicznych w biegu na 100 m,
  • złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii uczelni technicznych w sztafecie 4x100m,
  • drużynowa wicemistrzyni Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii uczelni technicznych.

Sebastian StanekSebastian Stanek - Wydział Mechaniczno-Energetyczny (trójbój siłowy)

• złoty medalista Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii 120 kg,
  • złoty medalista Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii open,
  • akademicki rekordzista Polski w martwym ciągu - 332 kg,

Jakub Wiraszka - Wydział Informatyki i Telekomunikacji (jeździectwo)

• Jakub Wiraszka

2. miejsce podczas Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców w WKKW,
  • aktualny lider Halowego Pucharu Polski Seniorów w WKKW,
  • 2. miejsce podczas Międzynarodowych Zawodów w Jeździe Bez Ogłowia ENERGYS 2023 w kategorii seniorów,
  • 4. miejsce podczas Pucharu Polski Młodych Jeźdźców w WKKW,
  • należy do reprezentacji Polski Młodych Jeźdźców w WKKW,
  • uczestnik Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie (konkurencja ujeżdżenie PROFI).