Kształcimy ekspertów od zarządzania zasobami ludzkimi. Nowa specjalność – Human Resource Management

dr Kamila Ludwikowska

Nowoczesnych i skutecznych metod kierowania kapitałem ludzkim w organizacji będą się uczyć studenci, którzy wybiorą nową specjalności na Wydziale Zarządzania – Human Resource Management. Zajęcia prowadzone będą tylko w języku angielskim.

Kierowanie zasobami ludzkimi związane jest z wieloma dziedzinami, jak zarządzanie, psychologia, ekonomia czy informatyka. To tworzenie efektywnych zespołów, umiejętne wykorzystanie potencjału pracowników, budowanie ścieżek kariery, a także kreowanie pozytywnych doświadczeń pracownika w firmie.

– Dzisiejsze otoczenie biznesowe zmienia się dynamicznie, dlatego potrzebne jest nowe podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji, a także nowi liderzy, którzy będą wiedzieli, jak to robić skutecznie – wyjaśnia dr Kamila Ludwikowska z Katedry Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji, koordynatorka specjalności dla studiów magisterskich (II stopień).

Nauka przez działanie

– Stworzyliśmy program nauczania zgodny z aktualnym zapotrzebowaniem na międzynarodowym rynku pracy, po konsultacji z praktykami zajmującymi się tą tematyką na co dzień – dodaje.

Właściwe zarządzanie kapitałem ludzkimi pozwala na zatrzymanie wykwalifikowanych specjalistów w firmie oraz na przyciągnięcie do niej nowych fachowców. Ma ono wpływ na jakość pracy i efektowność organizacji. Dlatego, żeby być na bieżąco, trzeba śledzić trendy w tej dziedzinie. – I tego będziemy uczyć naszych studentów – podkreśla dr Ludwikowska.

Program składa się z trzech bloków przedmiotów: nowoczesne koncepcje zarządzania zasobami ludzkimi, rozwój kompetencji społeczno-menedżerskich oraz współczesne metody i koncepcje zarządzania, ekonomii i finansów. Prowadzący opierają się na podejściu „nauka przez działanie”, więc zajęcia w większości będą miały charakter warsztatowy i projektowy.

siatka zajęć na specjalności HRM

Siatka przedmiotów na specjalności Human Resource Management

Tylko po angielsku

Studenci będą tworzyć systemy zarządzania kompetencjami oraz systemy wynagradzania, projektować narzędzia informatyczne do wspomagania procesów zarządzania zasobami ludzkimi oraz planowania strategii HR w organizacji. Zdobędą także praktyczne umiejętności prowadzenia menadżerskich rozmów z pracownikami.

W ramach specjalności HRM część materiału będzie realizowana w formie zdalnej, co pozwoli na łączenie studiów z pracą.

– Dodatkowym atutem jest prowadzenie zajęć w języku angielskim. To świetna okazja do szlifowania języka w kontekście zawodowym, lecz także nauka w wielokulturowym środowisku, które przygotowuje do pracy w międzynarodowych organizacjach – uważa Iga Borowiec, studentka na kierunku zarzadzanie i członkini Koła Naukowego HRM, działającego na W8.

Szerokie kompetencje

Absolwenci specjalności HRM będą mieli szerokie kompetencje przywódcze (m.in. budowanie zespołu, myślenie strategiczne czy motywowanie innych), osobiste (zarządzanie czasem, krytyczne myślenie, wystąpienia publiczne czy radzenie sobie ze stresem), a także umiejętności związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi (m.in. zarządzanie rozwojem i potencjałem pracowników, zarządzanie różnorodnością, employer branding).

Zdobyte kompetencje umożliwią absolwentom znalezienie zatrudnienia w różnych organizacjach – od międzynarodowych korporacji po startupy – na stanowisku menedżera, lidera zmian, partnera w biznesie czy też specjalisty ds. zasobów ludzkich.

Rekrutacja na kierunku zarządzanie rozpoczyna się 16 maja. Na specjalności HRM przewidziano 30 miejsc dla kandydatów polskich i zagranicznych.

Więcej szczegółów na stronie internetowej dla kandydatów.

• O nowej sepcjalności będzie można też porozmawiać podczas webinaru, który odbędzie się 29 kwietnia o godz. 15. Link do spotkania: https://youtu.be/04r4c_JVazU.

zaproszenie na webinar