TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 22.03.2019 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka
Studenci z ponad 60 kół naukowych i organizacji studenckich działających na PWr po raz kolejny udowodnili, że nauka może być pasją i wielką przygodą. Swoje zainteresowania i projekty prezentowali w piątek podczas Dni Aktywności Studenckiej
Dni Aktywności Studenckiej to największy festiwal prezentujący działalność studentów Politechniki Wrocławskiej. Odbywa się dwa razy w roku: w marcu i w październiku. Wiosenna edycja skierowana jest także do kandydatów na studia, którzy w tym czasie odwiedzają uczelnię w ramach Dni Otwartych na PWr.
Podczas imprezy koła naukowe, agendy kultury i organizacje studenckie prezentują swoją działalność pokazując, że studia to czas spełniania marzeń, rozwijania swoich pasji i realizacji pomysłów. To również forum aktywności, gdzie spotykają się różne organizacje działające na PWr nawiązując współpracę, a studenci mają okazję poznać te, w których chcieliby zacząć działać.
Tradycyjnie podczas Dni Aktywności Studenckiej organizowany był konkurs na najciekawsze stoisko. W jury konkursu znaleźli się m.in. prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej oraz dr inż. Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich PWr. Wyniki zostaną ogłoszone podczas gali kończącej imprezę.
Wybór był naprawdę trudny, bowiem studenci zamienili swoje stanowiska w warsztaty, laboratoria i małe pracownie, w których można było m.in. spróbować swoich sił w symulatorze jazdy i pograć na automatach. Nie zabrakło także domowych wypieków, a o dobrą atmosferę w trakcie imprezy zadbali DJ-je z Klubu Studenckiego Bajer.
Obecnie na Politechnice Wrocławskiej działają 203 koła, organizacje i agendy studenckie. W trwającym roku akademickim, oprócz tych najbardziej rozpoznawalnych, jak PWR Racing Team, Akademicki Klub Lotniczy czy też KoNaR, dołączyło też kilka zupełnie nowych.
Koło Naukowe Coders Crew powstało w grudniu 2018 r. i zrzesza studentów z Wydziału Informatyki i Zarządzania PWr. Stanowi część Stowarzyszenia CodersCrew, jednej z największych we Wrocławiu inicjatywę związanych z programowaniem.
– Zajmujemy się przede wszystkim programowaniem webowym. Realizujemy bardzo wiele różnych projektów od typowo web developerskich, aż po organizację kilkumiesięcznych warsztatów, w trakcie których każdy ma szansę poznać programowanie webowe od podstaw. W ramach tego kursu uczestnicy pracują pod okiem mentora tworzącego wraz z nimi określone projekty. Jako że jesteśmy nowym kołem na PWr, to dzisiaj staramy się powiedzieć wszystkich zainteresowanym jak najwięcej o naszej działalności oraz pomóc osobom, które jeszcze nie wiedzą, czy odnajdą się w programowaniu – mówi Anita Piechocka, prezes koła.
Z kolei na stoisku Koła Naukowego Historii Architektury PWr można było pobawić się w konstruktora katedry i zbudować ją z tekturowych elementów oraz sprawdzić swoją wiedzę w quizie na temat miast. Studenci zrzeszeni w kole prowadzą m.in. badania z użyciem eye trackera, których tematem jest wpływ architektury na ludzi. Organizują także wycieczki naukowe, w trakcie których zwiedzają najciekawsze zabytki w Polsce mając dostęp do miejsc, które są zamknięte dla zwykłych zwiedzających. W wycieczkach mogą brać udział wszyscy chętni studenci z PWr.
Na stanowisku Koła Naukowego medical.ml można było m.in. skorzystać z aplikacji zmieniającej zdjęcia w obrazy i posłuchać o badaniach realizowanych przez zrzeszonych w nim studentów. W swoich projektach łączą uczenie maszynowe z szeroko pojętymi zastosowaniami medycznymi. Obecnie zajmują się wykrywaniem specyficznych ciągów występujących w mięśniach, kiedy są w stanie spoczynku i na tej podstawie określają różne jednostki chorobowe, na które mogą cierpieć pacjenci.
Koło Naukowe Zarządzania Produkcją Kaizen przyszykowało swoje stanowisko w stylistyce wspinaczki górskiej. – Kaizen w języku japońskim oznacza ciągle doskonalenie się, do którego dąży się małymi krokami, a nasz wystrój odnosi się do wspinania się na wyżyny swoich umiejętności. W swoich projektach stawiamy na poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie optymalizacji i organizacji produkcji – Natalia Talarczak, prezes koła. Najważniejszym projektem realizowanym przez KN Kaizen jest trzydniowa konferencja „Lean Day”, w trakcie której przedstawiciele firm produkcyjnych przygotowują dla studentów warsztaty za zakresu systemu zarządzania produkcją. – Najbliższa edycja rusza już 9 kwietnia i jest to znakomita okazja, żeby zobaczyć jak rzeczywiście wygląda praca w takich przedsiębiorstwach. Tym bardziej, że warsztaty są bezpłatne – dodaje Natalia Talarczak.
Organizatorami DAS są Fundacja Manus i Samorząd Studencki PWr.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »