TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 05.11.2021 Kategoria: absolwenci, aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale, Wydział Architektury, Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Portal miejski wroclaw.pl po raz kolejny ogłosił ranking 30 kreatywnych wrocławian, którzy dzięki swoim talentom i pasjom osiągają międzynarodowe sukcesy. Wśród laureatów znalazły się także osoby związane z Politechniką Wrocławską.
Lista wyróżnionych powstała na podstawie kandydatur zgłaszanych przez czytelników miejskiego portalu. Nagrody przyznano w następujących kategoriach: społeczeństwo/miasto, kultura/sztuka/dizajn, nauka oraz biznes.
W tegorocznym rankingu znalazł się także osoby związane z Politechniką Wrocławską. Są to:
Pracuje w Katedrze Podstaw Informatyki na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji. W swojej pracy zajmuje się zagadnieniami związanymi z cyberbezpieczństwem , biometrią i elektroniczną tożsamością. Opracował m.in. biometryczną klawiaturę, która na podstawie dynamiki pisania potrafi rozpoznać swojego właściciela.
W latach 2011-2017 był członkiem zarządu Fundacji MANUS i odpowiadał wówczas za rozwój przedsiębiorczości akademickiej jako dyrektor inkubatora przedsiębiorczości. Zajmował się również doradztwem w środowisku start-upów i nadzorował pozyskiwanie funduszy na innowacyjne projekty.
W latach 2010-2012 pracował jako specjalista ds. transferu technologii w projekcie „Network Sunrise” we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ tworząc i otaczając sieć społecznościową pomiędzy uczelnią a biznesem oraz ułatwiając współpracę naukową z przemysłem.
Obecnie pełni funkcję kierownika badań i rozwoju w firmie PayEye, która wprowadza pierwszy na świecie system płatniczy, opierający się na akceptacji płatności oraz identyfikacji użytkownika za pomocą biometrii tęczówki oka.
Za swoje największe osiągnięcie, mające wpływ na jego rozwój, uznaje dostanie się do prestiżowego programu MNiSW Top 500 Innovators, dającego możliwość odbycia stażu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i w Dolinie Krzemowej – w obszarze zarządzania, współpracy międzynarodowej, komercjalizacji badań naukowych i transferu technologii. W 2015 r. odbył tam również staż w Haas School of Business, koncentrując się na zarządzaniu innowacjami i przedsiębiorczości.
Zobacz także:
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, ekspert z zakresu pojazdów autonomicznych, elektromobilności, inżynier konstruktor. Twórca firm: Orchid smart technologies, Wolne Meble i Wolne Domki, autor książki „Jak zbudować dom do 35 m²”.
Jest współautorem i liderem projektu pierwszego polskiego pojazdu autonomicznego oraz inicjatorem i współtwórcą serii dziesięciu prototypów motocykli elektrycznych, które powstają na Politechnice Wrocławskiej w ramach projektu LEM Wrocław.
Obecnie zawodowo działa w baraży projektowania inżynierskiego oraz prowadzi firmę produkującą designerskie meble i mikrodomki.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, architekt, artysta tworzący szklane kompozycje architektoniczne. Od prawie trzydziestu lat prowadzi autorską pracownię artystyczną ARCHIGLASS.
Jego unikatowe szklane kompozycje zdobią wiele prestiżowych budynków, takich jak m.in. Parlament Europejski w Strasburgu, Sąd Najwyższy w Warszawie czy Operę i Filharmonię Podlaską w Białymstoku. Dzieła Tomasza Urbanowicza trzykrotnie reprezentowały Polskę na Wystawach Światowych EXPO – EXPO 2000 w Niemczech, EXPO 2005 w Japonii i EXPO 2008 w Hiszpanii.
W 2016 r. otrzymał Odznakę Wyróżnionego Absolwenta Politechniki Wrocławskiej. To wyróżnienie jest przyznawane absolwentom PWr legitymującym się uznanym dorobkiem zawodowym, których aktywność w różnych dziedzinach życia naukowego, społecznego i organizacyjnego przynosi chlubę uczelni.
Od trzech lat artysta pracuje z synem Konradem, doktorantem na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Praktyk branży automotive z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim w zarządzaniu przedsiębiorstwami przemysłowymi, absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska. Ten sam wydział kończyli jego rodzice i poznał tam swoją żonę.
Wykłady dzielił z licznymi zajęciami. Był w samorządzie studenckim, radzie wydziału i senacie uczelni. W tym okresie rozpoczął pierwsze biznesy, prowadził punkt ksero i kawiarnię. Skończył też studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i program Managment w ICAN Institiute.
Pełni funkcję dyrektora zarządzającego hiszpańskiej firmy produkcyjnej Industrias Alegre S.A., która jest międzynarodowym dostawcą części z tworzyw sztucznych dla sektora samochodowego. Wcześniej pracował m.in. w firmach Gefco4PL/GM oraz Pearl Stream S.A. Bardzo lubi wyjazdy z rodziną poza miasto.
Na liście przyjemności są: książka, film i dobre seriale. W planach ma naukę gry w golfa, lekcje tenisa i powrót do boksu.
Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »