Kosmiczny piknik nad Odrą. Puchar dla naszej ósemki! [ZDJĘCIA]

Data: 08.06.2024 Kategoria: sport, życie uczelni

orc_2024_35.jpg

Piknik Odra River Cup powrócił w wielkim stylu. W sobotę na politechnicznym bulwarze wspólnie bawili się pracownicy i studenci naszej uczelni. A na Odrze ponownie brylowali nasi wioślarze oraz wioślarki.

znajdz-siebie5.jpg

Kosmiczny festyn

Setki pracowników i studentów odwiedziło w sobotę Bulwar im. Rektora Stanisława Kulczyńskiego. Po przerwie powrócił bowiem piknik Odra River Cup. W tym roku na uczestników czekało miasteczko, w którym najmłodsi odwiedzający wydarzenie mogli trochę poeksperymentować. Tematem przewodnim festynu była kosmiczna przygoda.

orc_2024_7_plaskie.jpg

Dzięki zaangażowaniu Fundacji Manus na bulwarze swoje stoiska przygotowało osiem kół naukowych Politechniki Wrocławskiej.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wszystkie przygotowane atrakcie, w tym pokazy grzybów oraz robienia bubble tea metodą kolorowej enkapsulacji, które przygotowała ekipa z KN Biotop. Na stoisku Geoscience Research Group można było wziąć udział w kosmicznym bingo, a Koło Naukowe Energy Loop PWr ujawniło sekrety filtracji wody w kosmosie i pokazywało, jak wystrzelić swoją rakietę!

PWr in Space swoje stanowisko zamieniło w platformę startową dla rakietek na wodę, natomiast Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych Off-Road udostępniło specjalny tor do jazdy zdalnie sterowanym padem do konsoli.

Na stoisku Koła Naukowego Fizyki Nabla można było poukładać makiety Układu Słonecznego, z kolei u PWr Aerospace najmłodsi mieli okazję wykonać rakiety kosmiczne ze… słomek.

Oblężenie przeżywało stoisko Koła Ortopedycznego PWr i Koła Kardiologicznego z Wydziału Medycznego. Wszystko za sprawą KORu, czyli Kosmicznego Oddziału Ratunkowego. Studenci i studencki zapewnili naukę bandażowania, robienia opatrunków oraz zastrzyki na sucho.

Ponadto PWR Racing Team oraz Akademicki Klub Lotniczy PWr wystawiły symulatory bolidów i samolotów, a Ósemka PWr zachęcała do rywalizacji na wioślarskich ergometrach.

orc_2024_10_plaskie.jpg

Dla trochę starszych przygotowano strefę gastronomiczną z pyszną lemoniadą, a także bezpłatny tor skimboardowy, dmuchańce, zajęcia sportowe i pokazy psów ratowniczych.

W trakcie imprezy zbieraliśmy także środki na leczenie Diany, 3-letniej córki naszych absolwentów, która ma zdiagnozowaną rzadką chorobę genetyczną – zespół Retta. Przebieg tej choroby można zatrzymać poprzez codzienne podawanie leku dostępnego w USA, dwuletnia terapia kosztuje ponad 4 miliony złotych. Zbiórka trwa nadal - zachęcamy do jej wsparcia poprzez stronę Fundacji Siepomaga.

Regaty: PWr z pucharem!

Tradycyjną częścią Odra River Cup są wyścigi ósemek wioślarskich na dystansie tysiąca metrów.

Po raz 24. rozegrano bieg męskich osad pomiędzy PWr a UWr o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej. W wyścigu zdecydowanie zwyciężyli reprezentanci naszej uczelni i poprawili dotychczasowy wynik historycznej rywalizacji na 22 do 2 na korzyść Politechniki.

orc_2024_36.jpg

Również nasza żeńska osada wróciła do domu z pucharem. W swoim biegu studentki PWr dopłynęły na metę nieznacznie szybciej niż połączonyy zespół Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Wrocławskiego.

Po raz pierwszy rozegrano także bieg osad mieszanych. Na starcie pojawiły się męsko-żeńskie ósemki wioślarskie z PWr, UWr oraz UPWr. Po początkowo zaciętej walce górę wzięło doświadczenie oraz moc gospodarzy regat i na pierwszym miejscu do mety dotarł zespół Politechniki Wrocławskiej. Drugie miejsce zajęli reprezentanci UWr, a trzecie UPWr.

Smocze emocje

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja smoczych łodzi. Do udziału zgłosiło się aż 13 zespołów z różnych wydziałów, kół naukowcy oraz jednostek PWr.

W skład każdego zespołu weszło dziesięć osób oraz jedna, dodatkowa, która odpowiadała za tempo wiosłowania wybijając rytm na bębnie. Zawody przeprowadzono na dystansie 200 m. Najpierw osady płynęły na czas w biegach eliminacyjnych. Na podstawie uzyskanych rezultatów najlepsze trzy osady zmierzyły się w finale A, a kolejne odpowiednio w finałach B, C i D.

orc_2024_37.jpg

Ostatecznie najlepszą smoczą łodzią okazały się Spalone Serwa, zespół reprezentujący Akademicki Klub Lotniczny PWr. Drugie miejsce przypadło PWr Dragon Boat Team, a trzecie PhDragons.

Końcowa klasyfikacja smoczych łodzi:

1. Spalone Serwa
  2. PWr Dragon Boat Team
  3. PhDragons
  4. Mechaniczni Wojownicy Odry
  5. Energetyczne Wiosła
  6. WITtingowie
  7. Smocza Potęga Polibudy
  8. Chemical Power
  9. Wesołe Walenie
  10. Karolina i DZIesięciu Informatyków
  11. DIP Purple
  12. Biochemicy i Przyjaciele
  13. Team ZR members

Organizatorami pikniku byli: Fundacja Manus, Ósemka PWr, Akademickie Radio Luz, Biuro Konferencji i Wydarzeń PWr oraz Dział Informacji i Promocji.

Więcej zdjęć z wydarzenia.

kampania_pwr_2024_banerdotekstu750x100.jpg