Konkurs na prace o cyber security

Data: 18.05.2016 Kategoria: nauka/badania/innowacje

Studentów Politechniki Wrocławskiej zapraszamy do udziału w konkursie na prace z zakresu cyber security, który organizujemy z firmą Huawei. Nagrodą jest pobyt w ośrodku badawczo-rozwojowym w Chinach

W konkursie – organizowanym w ramach programu Huawei "Seeds for the Future" 2016 – mogą uczestniczyć studenci zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia studiów na Politechnice Wrocławskiej. Przedłożone przez nich prace powinny dotyczyć innowacyjnych koncepcji służących zapewnieniu bezpieczeństwa w systemach teleinformatycznych, a w szczególności możliwości ochrony informacji oraz prywatności użytkowników sieci teleinformatycznych.
0DVRXPBwBfwctBkRo,huawei_logo.png

Prace będzie oceniać Komisja Konkursowa w składzie:
  • prof. Marek Klonowski, (Katedra Informatyki, Wydział Podstawowych Problemów Techniki PWr)
  • prof. Mirosław Kutyłowski (Katedra Informatyki, Wydział Podstawowych Problemów Techniki PWr) - przewodniczący
  • dr Guilin Wang (Team Leader of the IoT Security, Huawei, Singapur)

Głównym kryterium wyboru laureata konkursu będzie innowacyjność przedstawionej koncepcji oraz jej potencjalny wpływ na postęp w zakresie technik cyber security i bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych.

Nagrodą dla zwycięzcy będzie tygodniowy pobyt w Chinach, obejmujący warsztaty z zakresu najnowszych technologii w ośrodku badawczo-rozwojowym w Shenzhen oraz wycieczkę do Pekinu. Wyjazd – na koszt firmy Huawei – zaplanowano na drugą połowę sierpnia 2016 r.

Dodatkowo, wybrani uczestnicy konkursu będą mieli możliwość odbycia praktyk, a w przyszłości zatrudnienia w Huawei Polska.

Prace należy przesyłać do 20 czerwca 2016 r. na adres e-mail: miroslaw.kutylowski@pwr.edu.pl

Dodatkowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej »