Komunikat powodziowy nr 1

Data: 16.09.2024 Kategoria: komunikaty

Sytuacja powodziowa – komunikat

• W związku z sytuacją powodziową w regionie i zbliżającą się do Wrocławia falą kulminacyjną na Odrze na terenie uczelni trwają prace związane z zabezpieczeniem mienia. W trakcie weekendu zabezpieczono filię w Wałbrzychu, monitorowano filie w Jeleniej Górze i Legnicy, obecnie trwają prace zabezpieczające budynki PWr we Wrocławiu. Dotyczą one najniższych kondygnacji, czyli pomieszczeń na tzw. niskim parterze oraz piwnic.
  • Osoby pracujące w tych miejscach proszone są o umieszczenie (a w razie potrzeby przeniesienie) wyżej wszystkich sprzętów, urządzeń i elementów wyposażenia – tak, by w razie podtopienia, nie uległy zalaniu i uszkodzeniu. Należy pamiętać o odłączeniu urządzeń elektrycznych od zasilania.
  • Od wtorku do odwołania zostają zamknięte parkingi podziemne.
  • Pracownicy i pracowniczki PWr, którzy w ramach wolontariatu chcą się włączyć w akcję zabezpieczenia uczelni, proszeni są o zgłaszanie się do Prorektora ds. Organizacji i Infrastruktury (tel. 71 320 41 31, prorektor.mlynarz@pwr.edu.pl).
  • Przypominamy, że sytuacje alarmowe zaobserwowane na kampusach PWr można przez całą dobę zgłaszać do Zespołu ds. Monitoringu Uczelni. Numery alarmowe to: 71 340 76 45, 71 340 76 44 oraz 725 253 194.
  • Zalecamy śledzenie i stosowanie się do komunikatów wydawanych przez służby miejskie oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.