TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 05.09.2022 Kategoria: unite
Politechnika po raz pierwszy gospodarzem spotkania Komitetu Sterującego Unite!- sieci uniwersyteckiej, do której należy nasza uczelnia.Tematem dwudniowego wydarzenia jest finalizacja procesu integracji nowych uczelni partnerskich oraz przygotowania do rozpoczęcia nowej fazy rozwoju sojuszu w związku z finansowaniem uzyskanym od Komisji Europejskiej w lipcu tego roku.
To pierwsza oficjalna wizyta we Wrocławiu przedstawicieli wszystkich uniwersytetów zrzeszonych w sieci Unite! W skład sojuszu wchodzą znakomite europejskie uczelnie techniczne – Aalto University (Finlandia), KTH (Szwecja), TU Darmstadt (Niemcy), INP Grenoble (Francja), Politecnico di Torino (Włochy), UPC Barcelona (Hiszpania), ULisboa (Portugalia). W 2021 do sieci dołączyły dwa kolejne uniwersytety – TU Graz (Austria) oraz Politechnika Wrocławska. Proces przyłączania nowych członków zakończy się w listopadzie 2022 r, kiedy to nasza uczelnia uzyska status Full Partner.
– Bardzo cieszę się, że wrześniowy komitet sterujący Unite! odbywa się we Wrocławiu, bo jest to znakomita okazja na przybliżenie Politechniki Wrocławskiej naszym partnerom. – mówi rektor prof. Arkadiusz Wójs. – Dzięki włączeniu do tego prestiżowego sojuszu, nasza uczelnia uzyskała unikalną szansę by zaangażować się w prace na rzecz rozwoju koncepcji uniwersytetu europejskiego, a co za tym idzie – mieć wpływ na przyszły kształt europejskiej wspólnoty akademickiej.
Unite! Steering Committee to organ odpowiedzialny za koordynację i rozwój sieci, a także za współpracę pomiędzy uczelniami partnerskimi. Składa się on z tzw. Key Liaison Officers (KLO) wraz z ich zastępcami - osoby te są odpowiedzialne za zarządzanie integracją w ramach sojuszu oraz budowanie i koordynację prac zespołów roboczych. Podczas wrocławskiego spotkania, KLO omawiać będą aktualne sprawy związane z zarządzaniem poszczególnymi płaszczyznami integracji, takimi jak tworzenie koherentnych podstaw programowych nauczania, wirtualny kampus oraz komunikacja wewnętrzna w ramach sieci.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »