Katarzyna Pasik-Król przewodniczącą Komitetu Sterującego Forum Biur Zarządzania Projektami Uczelni Technicznych

Data: 07.06.2024 Kategoria: aktualności ogólne

tupmo_2024.jpg

Szefowa Działu Projektów Politechniki Wrocławskiej Katarzyna Pasik-Król została przewodniczącą Komitetu Sterującego Forum Biur Zarządzania Projektami Uczelni Technicznych. Wyboru dokonano podczas konferencji „Projekty jako szansa na rozwój uczelni” zorganizowanej w Gliwicach.

Zdjęcie Katarzyny Pasik KrólPodczas dwóch dni obrad (6-7 czerwca) uczestnicy dyskutowali o zarządzaniu projektami, ich funkcjonalności, a także wpływie na działalność uczelni. Wydarzenie zorganizowało Centrum Zarządzania Projektami Politechniki Śląskiej, Forum Administracji Akademickiej (FAA) oraz Forum Biur Zarządzania Projektami Uczelni Technicznych (TUPMO Forum).

Podczas spotkania w Gliwicach odbyło się również posiedzenie Komitetu Sterującego Forum Biur Zarządzania Projektami Uczelni Technicznych (Technical Universities Project Management Offices – TUPMO Forum). W jego trakcie przeprowadzono głosowanie na lidera forum na kolejną kadencję. Jednogłośnie na przewodniczącą Komitetu Sterującego Forum Biur Zarządzania Projektami Uczelni Technicznych wybrano Katarzynę Pasik-Król, dyrektorkę Działu Projektów PWr. Tym samym Politechnika Wrocławska została liderem forum na rok akademicki 2024/25.

Do głównych zadań forum, do którego należy 20 uczelni technicznych z całej Polski, należy m.in. współpraca w zakresie pozyskiwania projektów, wymiana informacji i doświadczeń na temat realizowanych i planowanych przedsięwzięć, przedstawianie wspólnego stanowiska ws. konsultacji konkursów i programów finansujących/dofinansowujących projekty dla polskich uczelni technicznych, opracowanie i rozwój wspólnych strategii dla pozyskiwania i rozliczania funduszy zewnętrznych oraz organizacja szkoleń, spotkań, warsztatów i konferencji tematycznych.