TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 26.11.2021 Kategoria: popularyzacja nauki
Transport, środowisko, infrastruktura, edukacja, styl życia, ekonomia – każda z tych dziedzin zmienia się na naszych oczach. Dzięki naukowcom mogą to być zmiany na lepsze. Czy da się przewidzieć przyszłość? Nie – ale można ją z dużym prawdopodobieństwem prognozować. I dzięki temu przygotować się na to, co będzie ze sobą niosła.
Obejrzyj drugi odcinek serialu „Nauka do potęgi¨ pt. „Lepsze życie w mieście”.
Kolejne odcinki będą ukazywały się co tydzień – aż do 21 grudnia.
Za nami już pierwszy część cyklu „Wyzwania współczesnej architektury”. Można go obejrzeć na stronie serial.pwr.edu.pl.
Każdy odcinek „Nauki do potęgi” skupia się na jednym wyzwaniu, które podejmują obecnie naukowcy Politechniki Wrocławskiej – od walki z nowotworami piersi, przez projektowanie elektrycznych pojazdów i inteligentnych miast, po eksplorację kosmosu. Zabieramy widzów do laboratoriów, pracowni i warsztatów, w których na co dzień pracują nasi naukowcy. W dokumencie opowiadają o prowadzonych przez siebie badaniach i technologiach, które zmieniają nasze życie.
W serialu o swoich doświadczeniach i pracy opowie dwunastu badaczy z PWr, m.in. prof. Jan Biliszczuk, projektant wrocławskiego Mostu Rędzińskiego, prof. Jan Dziuban, dyrektor naukowy projektu wystrzelenia w kierunku Marsa polskiego nanosatelity czy dr inż. Joanna Bauer, której zespół dostał europejską nagrodę dla innowatorów za badania nad terapią nowotworów piersi.
Serial przygotowała firma Camera Nera. Narratorem odcinków jest Andrzej Ferenc.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »