Jesteśmy na Unite! Dialogue w Grenoble

Data: 28.02.2023 Kategoria: unite

Spotkanie Unite! w Grenoble - plakat

Rozpoczęło się robocze spotkanie sojuszu Unite!, do którego należy PWr. Uczestniczy w nim ponad 300 osób z dziewięciu uczelni, w tym po raz pierwszy znaczna reprezentacja Politechniki Wrocławskiej, z rektorem prof. Arkadiuszem Wójsem na czele.

Organizatorem wydarzenia, w trakcie którego poszukiwane i tworzone będą możliwe płaszczyzny współpracy w obrębie sojuszu, jest francuski Uniwersytet Grenoble INP. W spotkaniu uczestniczy 30-osobowa delegacja nauczycieli akademickich, studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Wrocławskiej. Przed nimi spotkania robocze i debaty dotyczące przyszłości uniwersytetu europejskiego.

– To będą trzy intensywne dni, które pozwolą nam lepiej zrozumieć to, co nas łączy i zdefiniować wspólne cele, przede wszystkim w obszarze tworzenia nowych możliwości edukacyjnych dla studentów i doktorantów – mówi dr hab. inż. Piotr Rutkowski, prof. uczelni, pełnomocnik rektora ds. sieci Unite! – Idea uniwersytetu europejskiego to szansa dla naszych studentów na uzyskanie dostępu do międzynarodowej edukacji na najwyższym, europejskim poziomie. Cieszę się, że Politechnika Wrocławska odgrywa ważną rolę w tym procesie.

Unite! (University Network for Innovation, Technology and Engineering) to sieć dziewięciu wiodących europejskich uniwersytetów technicznych reprezentujących różne obszary naszego kontynentu. Jej celem jest wypracowanie nowego modelu europejskiego kształcenia uniwersyteckiego, m.in. poprzez wspólne programy nauczania i elastyczną ścieżkę studiów.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie sieci Unite!

newsletter_2023_12.jpg