TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 12.10.2016 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady
Przez cztery dni Wrocław stanie się miejscem dyskusji, wykładów i warsztatów związanych z innowacyjnością, kreatywnością i prognozowaniem rozwoju technologii. Konferencja TRIZ Future zgromadzi kilkuset naukowców i przedsiębiorców z całego świata
Spotkanie organizuje Politechnika Wrocławska, pod egidą stowarzyszenia ETRIA (European TRIZ Association). Konferencja jest szesnastą edycją wydarzenia, ale w Polsce odbędzie się po raz pierwszy.
TRIZ, czyli Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zagadnień służy analizie ewolucji systemów i pomaga prognozować , jakie technologie będą potrzebne w przyszłości. Stosują ją na co dzień tak duże firmy jak np. Samsung.
24 października do Wrocławia przyjedzie kilkuset naukowców i przedstawicieli środowiska biznesowego (m.in. z firm Siemens, Philips czy BMGI) właśnie po to, by dyskutować o projektowaniu innowacji, kreatywności i przewidywaniu rozwoju produktów i usług. Uczestnicy konferencji zjadą tu z większości krajów Europy, a także m.in. Brazylii, USA, Kanady, Izraela, Korei Południowej i Australii.
– Nasze spotkanie ma trzy piony tematyczne: naukowy, praktyczno-biznesowy i edukacyjny – opowiada dr Sebastian Koziołek z Katedry Konstrukcji i Badań Maszyn na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, organizator konferencji. – Naukowcy zaprezentują wyniki prowadzonych przez siebie projektów badawczych, inżynierowie pracujący w przemyśle opowiedzą o rezultatach swojej pracy, dobrych praktykach i studiach przypadku z zastosowaniem metodologii projektowania wynalazków, a warsztaty i szkolenia pozwolą zagłębić się w tematykę tych metodologii.
Miejscem konferencji będzie Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej. To tam przez cztery dni uczestnicy wydarzenia będą spotykać się na wykładach i warsztatach. Wśród zaproszonych prelegentów jest m.in. prof. Tomasz Arciszewski z George Mason University, który wspólnie z dr. Sebastianem Koziołkiem opracował strategię inżynierii wynalazczości (Inventive Engineering). Więcej na jej temat można przeczytać tutaj. Z wykładem przyjedzie również prof. Dana Clarke z Vermilion Institute of Technology, który jest ekspertem TRIZ z doświadczeniem nie tylko naukowym, ale i biznesowym. Przez 18 lat pracował w Emerson Electric Corporation, gdzie zajmował się rozwojem produktów i procesów.
– Podczas konferencji będziemy pokazywać, w jaki sposób rozwijają się narzędzia i metody projektowania wynalazków o wysokim potencjalne innowacyjnym, a jednocześnie jak istniejące metody przyczyniają się do efektu biznesowego – podkreśla dr Koziołek. – Biznes jest bowiem zainteresowany rezultatami, najlepiej jak najszybszymi, tu i teraz. Dlatego kładziemy także nacisk na pokazanie tych wyników.
Wśród uczestników wydarzenia będą zarówno członkowie ETRIA, jak i osoby, które dopiero zaczęły interesować się metodologią TRIZ. – Z myślą o nich w programie przewidzieliśmy wykład dla początkujących – zaznacza Bartosz Pryda, członek komitetu organizacyjnego konferencji. – Zależy nam na tym, żeby TRIZ Future Conference stała się okazją do integracji dla środowiska naukowego i biznesowego, a nawet zaowocowało wspólnymi projektami w przyszłości.
Uczestnicy wydarzenia wybiorą się też do wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Odwiedzą go po godzinach otwarcia dla turystów. Będą bowiem przyglądać się innowacyjnym technologiom stosowanym przez zoo.
Czwarty dzień konferencji to natomiast tzw. Open Workshop Day. – Zapraszamy na niego pracowników naszej uczelni, studentów, ale i wszystkie inne osoby zainteresowane innowacyjnością i kreatywnością, także dzieci – podkreśla Marek Mysior, doktorant z Wydziału Mechanicznego, członek komitetu organizacyjnego TRIZ Future Conference. – W programie tego dnia są m.in. tutoriale TRIZ dla początkujących i bardziej zaawansowanych, wykłady na temat trendów rozwoju systemów technicznych w praktyce oraz o design thinking, a także TRIZ Game, czyli konkurs-zabawa uczący TRIZ czy warsztaty dla dzieci z inżynierii wynalazczości.
Udział w wykładach i warsztatach podczas Open Workshop Day jest bezpłatny. Konieczne są jednak wcześniejsze zapisy na stronie internetowej konferencji. Tam także znajdziemy szczegółowy program wydarzenia.
lucy
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »