TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Prof. Krzysztof Schabowicz Inżynierem Roku 2024

Zdjęcie laureata nagrody

Nasz naukowiec z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego otrzymał główną nagrodę w konkursie Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Doceniono go za działalność zawodową, naukową, samorządową i społeczną.

Gala Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odbyła się w piątek, 19 października, w auli gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej. W jej trakcie przyznano tradycyjne nagrody i wyróżnienia. Jednym z laureatów został prof. Krzysztof Schabowicz z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego, którego uhonorowaną główną nagrodą w konkursie Inżynier Roku 2024.

Naukowca Politechniki Wrocławskiej, na co dzień kierującego Katedrą Budownictwa Ogólnego na W2, nagrodzono za kierowanie zespołem inżynieryjno-naukowym, który opracował ekspertyzę dotyczącą stanu technicznego elementów konstrukcyjnych w tzw. Trzonolinowcu we Wrocławiu.

Kapituła konkursowa doceniła też jego opinie i ekspertyzy techniczne z zakresu budownictwa, który wykonywał na terenie Dolnego Śląska m.in. dla Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego czy też sądów, a także prowadzenie badań naukowych w dziedzinie budownictwa z zakresu budownictwa ogólnego, prawa budowlanego, diagnostyki i utrzymania konstrukcji inżynierskich.

Nagroda Inżynier Roku 2024 przyznana została także za jego działalność samorządową (jest przewodniczącym Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego, przeprowadza szkolenia, wykłady i odczyty dla inżynierów budownictwa w zakresie odpowiedzialności zawodowej i dyscyplinarnej) i społeczną (m.in. zajmuje się organizacją spotkań ze studentami i promowaniem wśród nich zawodu inżyniera budownictwa).

newsletter

Zdjęcie prof. Krzysztofa SchabowiczaProf. Krzysztof Schabowicz (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) jest specjalistą z zakresu budownictwa ogólnego, prawa budowlanego, diagnostyki i utrzymania konstrukcji inżynierskich.

Zajmuje się tematyką elewacji wentylowanych, a w szczególności technologią produkcji i badaniem okładziny zewnętrznej z płyt włóknisto-cementowych w zakresie wykrywania, identyfikacji i klasyfikacji procesów degradacji oraz uszkodzeń, a także metodyki tych badań. Prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe związane z implementacją urządzeń i technologii diagnostyki nieniszczącej w obiektach budowlanych, w tym z zastosowaniem sztucznej inteligencji.

Jego zainteresowania badawcze obejmują beton, włókno-cement, tomografię ultradźwiękową, metodę echa, metodę odpowiedzi na impuls, GPR i inne badania nieniszczące oraz sztuczną inteligencję.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję