TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 21.10.2024 Kategoria: nagrody/odznaczenia/medale, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
Nasz naukowiec z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego otrzymał główną nagrodę w konkursie Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Doceniono go za działalność zawodową, naukową, samorządową i społeczną.
Gala Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odbyła się w piątek, 19 października, w auli gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej. W jej trakcie przyznano tradycyjne nagrody i wyróżnienia. Jednym z laureatów został prof. Krzysztof Schabowicz z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego, którego uhonorowaną główną nagrodą w konkursie Inżynier Roku 2024.
Naukowca Politechniki Wrocławskiej, na co dzień kierującego Katedrą Budownictwa Ogólnego na W2, nagrodzono za kierowanie zespołem inżynieryjno-naukowym, który opracował ekspertyzę dotyczącą stanu technicznego elementów konstrukcyjnych w tzw. Trzonolinowcu we Wrocławiu.
Kapituła konkursowa doceniła też jego opinie i ekspertyzy techniczne z zakresu budownictwa, który wykonywał na terenie Dolnego Śląska m.in. dla Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego czy też sądów, a także prowadzenie badań naukowych w dziedzinie budownictwa z zakresu budownictwa ogólnego, prawa budowlanego, diagnostyki i utrzymania konstrukcji inżynierskich.
Nagroda Inżynier Roku 2024 przyznana została także za jego działalność samorządową (jest przewodniczącym Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego, przeprowadza szkolenia, wykłady i odczyty dla inżynierów budownictwa w zakresie odpowiedzialności zawodowej i dyscyplinarnej) i społeczną (m.in. zajmuje się organizacją spotkań ze studentami i promowaniem wśród nich zawodu inżyniera budownictwa).
Prof. Krzysztof Schabowicz (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) jest specjalistą z zakresu budownictwa ogólnego, prawa budowlanego, diagnostyki i utrzymania konstrukcji inżynierskich.
Zajmuje się tematyką elewacji wentylowanych, a w szczególności technologią produkcji i badaniem okładziny zewnętrznej z płyt włóknisto-cementowych w zakresie wykrywania, identyfikacji i klasyfikacji procesów degradacji oraz uszkodzeń, a także metodyki tych badań. Prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe związane z implementacją urządzeń i technologii diagnostyki nieniszczącej w obiektach budowlanych, w tym z zastosowaniem sztucznej inteligencji.
Jego zainteresowania badawcze obejmują beton, włókno-cement, tomografię ultradźwiękową, metodę echa, metodę odpowiedzi na impuls, GPR i inne badania nieniszczące oraz sztuczną inteligencję.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »