Intensywny koniec roku w Klubie Seniora PWr

Data: 03.01.2023 Kategoria: seniorzy

seniorzy_2022_zakonczenie_plaskie.jpg

Dwa ostatnie miesiące 2022 roku to był bardzo intensywny czas dla naszych seniorów. Na licznych i ciekawych wydarzeniach pojawiali się zarówno stali bywalcy spotkań, jak i zupełnie nowi uczestnicy.

W klubie aktywność wróciła do stałego i regularnego trybu: każdy poniedziałek i piątek to dni dla brydżystów, drugi wtorek miesiąca to moment na spotkania w ramach Galerii Sztuki, trzeci wtorek miesiąca zarezerwowany jest dla uczestników Saloniku Literackiego, a w czwartki zaproszeni goście przedstawiają swoje prezentacje multimedialne o zróżnicowanej tematyce.

8 listopada miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej Teresy Zielińskiej. Autorka jest absolwentką Wyższego Studium Fotografii „afa”. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień i nagród. W swych pracach preferuje - o czym mogli się przekonać uczestnicy wernisażu - metodę inscenizacji, jako sposobu wypowiedzi artystycznej, wykorzystując alegoryczne, malarskie impresje.

seniorzy_2022_zakonczenie_teresa_zielinska_plaskie.jpg

W czwartek, 17 listopada, w klubie wystąpił z multimedialnym wykładem Mateusz Skowronek, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, który zajmuje się psychologią w biznesie. Opowiadał o intrygującym, wzbudzającym sporą ciekawość słuchaczy, problemie kłamstwa i podał liczne definicje kłamstwa sytuacyjnego, przykłady badań wykrywania kłamstwa i ocenę ich skuteczności.

We wtorek, 22 listopada, miało miejsce autorskie spotkanie z pisarką dr Anną Wawrykowicz. W całości poświęcone było opowieściom o Wrocławiu, wzbogacone do tego sporą dawką zdjęć-zagadek, albowiem dr Wawrykowicz utrwala widoki stolicy Dolnego Śląska w pięknych albumach.

Grudniowy czwartek, 1 grudnia, zdominowany był przez chemika prof. W. Andrzeja Sokalskiego i grono jego przyjaciół. Wspólnie  wspominali pionierskie początki wrocławskiej chemii obliczeniowej. Tydzień później w klubie wystąpił fizyk, dr hab. inż. Adam Sieradzki, prof. uczelni. W swojej prelekcji multimedialnej „Czy sport widziany oczyma fizyka jest równie pasjonujący?” udowadniał, że sport i fizyka nie tylko potrafią wywołać skrajne emocje, ale też mają sporo wspólnego.

seniorzy_2022_zakonczenie_adam_sieradzki_plaskie.jpg

Galeria Sztuki z 13 grudnia poświęcona była malarstwu barokowemu, a okazją ku temu był również wernisaż wystawy dr. Edwarda Gańczy, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Artysta specjalizuje się w kunsztownym kopiowaniu dzieł starych mistrzów tej epoki. Jego zainteresowanie artystyczne to nie tylko zresztą stare malarstwo, ale także historyczne rzemiosło artystyczne, którego artefakty wymagają, aby w pełni ukazywać ich wartość.

W kolejny czwartek dr inż. Jan Francyk zaprezentował licznie zgromadzonej publiczności swoje wspomnienie z wyprawy do Egiptu podczas prelekcji „MISR – czyli Egipt inaczej”.

Tegoroczne spotkania w klubie zakończyły się 20 grudnia Salonikiem Literackim. W świątecznej atmosferze Janina Beliwar-Węgrzyńska, Krystyna Frąszczak, Irena Gaweł, Izabela Hudyma i Andrzej Kornacki prezentowali swoje utwory i prowadzili refleksyjną rozmowę o nadchodzących świętach. Całość zwieńczając życzeniami i nadzieją spotkań w Nowym 2023 Roku,

Sprawdź harmonogram wydarzeniem w okresie styczeń-marzec 2023.