TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

INTARG 2020: jedenaście medali dla naszych naukowców

Jedenaście medali zdobyli naukowcy z Politechniki Wrocławskiej podczas 13. edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2020, które odbyły się w Katowicach.

laboratoria_na_w9_1.jpgINTARG to jedno z największych w Polsce wydarzeń łączących świat nauki, przemysłu i biznesu. Tym razem wydarzenie zorganizowano w wersji online. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowano wynalazki z Wydziału Chemicznego, Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Wydziału Architektury naszej uczelni.

Platynowym medalem został nagrodzony wynalazek „Związek powierzchniowo czynny zawierający komponent pochodzenia naturalnego jako nowy, bezpieczny i skuteczny produkt antyelektrostatyczny” autorstwa dr hab. Joanny Feder-Kubis (Wydział Chemiczny).

Złotymi medalami zostały nagrodzone wynalazki:

  • „Zaprawa cementowa naprawcza” autorstwa Jacka Szymanowskiego i dr. hab. inż. Łukasza Sadowskiego (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego);
  • „Kamizelka pneumatyczna” autorstwa dr. inż. Michała Pelczarskiego (Wydział Architektury);
  • „Nowe pochodne witaminy PP o selektywnym działaniu bakteriobójczym” autorstwa dr hab. Joanny Feder-Kubis oraz dr hab. Anny Witek-Krowiak, dr hab. Anny Krasowskiej (Uniwersytet Wrocławski) i Idy Szmigiel (Uniwersytet Wrocławski);
  • „Sposób redukowania ilości cementu w mieszaninach cementowych oraz mieszanina cementowa realizowana według tego sposobu” autorstwa dr. hab. inż. Łukasza Sadowskiego i Adrian Chajca (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego).

Srebrne medale otrzymali:

  • dr inż. Michał Pelczarski za wynalazek „Aktywne osłony fundamentów obiektów zanurzonych w wodzie”,
  • dr hab. inż. Łukasz Sadowski, Kamil Krzywiński (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) za wynalazek „Powłoka na bazie żywicy epoksydowej”
  • dr hab. inż. Łukasz Sadowski, Mateusz Moj (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) za rezultat „Sposób oznaczania odporności na ścieranie podkładów podłogowych”.

Brązowe medale zostały przyznane:

  • dr inż. Magdalenie Lech (Wydział Chemiczny) za wynalazek „Wykorzystanie technik membranowych do zagospodarowania i utylizacji strumieni przemysłowych”,
  • dr. hab. inż. Łukaszowi Sadowskiemu, Jackowi Szymanowskiemu, Kamilowi Krzywińskiemu (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) za wynalazki „Niskościeralna, wysokowytrzymała zaprawa cementowa do wykonywania posadzek” oraz „Sposób wytwarzania posadzek epoksydowych”.

laboratoria_w11_2.jpgWrocławskie Centrum Transferu Technologii otrzymało nagrodę MNiSW za szczególną aktywność w zakresie promocji polskiej nauki na arenie międzynarodowej.

Podczas targów zostały również przyznane:

  • Dyplom Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców dla rezultatu „Nowe pochodne witaminy PP o selektywnym działaniu bakteriobójczym” (dr hab. Joanna Feder-Kubis i dr hab. Anna Witek-Krowiak);
  • Dyplom Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz nagroda Światowego Stowarzyszenia Własności Intelektualnej WIIPA za wynalazek „Związek powierzchniowo czynny zawierający komponent pochodzenia naturalnego jako nowy, bezpieczny i skuteczny produkt antyelektrostatyczny” (dr hab. Joanna Feder-Kubis);
  • Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wysokiej rangi nagrody uzyskane w związku z prezentacją wynalazków w 2019 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazczości za projekty „Nowa metoda sprężania powietrza lub gazu w zbiornikach ciśnieniowych" i „Silnik pneumatyczny rezonansowy" (dr hab. inż. Wiesław Fiebig, prof. PWr, Wydział Mechaniczny);
  • Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wysokiej rangi nagrody uzyskane w związku z prezentacją wynalazków w 2019 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazczości za projekt Układ „Układ do monitorowania stateczności wywrotnej maszyny mobilnej, w szczególności na podwoziu gąsienicowym" (prof. Piotr Dudziński, dr inż. Andrzej Kosiara, Wydział Mechaniczny);
  • Nagroda prezesa NOT dla rezultatu „Sposób redukowania ilości cementu w mieszaninach cementowych oraz mieszanina cementowa realizowana według tego sposobu” (dr hab. inż. Łukasz Sadowski, Adrian Chajec).

newsletter-promo.png

Udział w targach został sfinansowany w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 2.0” realizowanego przez Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej.

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję