Informacja rektora na temat semestru letniego

Data: 28.01.2021 Kategoria: aktualności ogólne, covid-19, komunikaty

Szanowni Państwo,

Drodzy Pracownicy, Studenci i Doktoranci,

Wiem, jak bardzo studenci i nauczyciele akademiccy chcą powrotu na uczelnię, jednak sytuacja epidemiczna to aktualnie wyklucza. Nie chcąc zaskakiwać Państwa decyzjami z dnia na dzień ani narażać na koszty (np. wynajęcia stancji) po konsultacjach z ekspertami i w porozumieniu z dziekanami podjąłem decyzję o kontynuacji organizacji studiów w semestrze letnim w formule zdalnej.

Gwałtowny wzrost liczby zakażeń i zgonów w krajach, w których rozpowszechniły się już zidentyfikowane niedawno nowe szczepy koronawirusa, a także potwierdzenie pierwszych zakażeń zmutowanym wirusem we Wrocławiu nie dają podstaw do optymizmu, że sytuacja epidemiologiczna wokół Uczelni zostanie do wakacji opanowana. Jednak, gdyby prognozy trzeciej fali zakażeń nie spełniły się, pod koniec semestru dopuszczam możliwość przeprowadzenia krytycznych dla danego kierunku zajęć w formie stacjonarnej - tu decyzja należeć będzie do dziekana wydziału. Na niektórych kierunkach planowane jest również zorganizowanie stacjonarnych zajęć laboratoryjnych we wrześniu jako fakultatywnych.

Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia,

prof. Arkadiusz Wójs

rektor

W poniedziałek, 1 lutego, o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie na żywo z rektorem PWr. Szczegóły wkrótce.