Informacja dotycząca kierunku lekarskiego na PWr

Data: 28.05.2024 Kategoria: komunikaty, Wydział Medyczny

Politechnika Wrocławska nadal czeka na wizytę zespołu opiniującego Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie kierunku lekarskiego. Z tego powodu nasza uczelnia nie mogła znaleźć się w projekcie rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie limitów na kierunki lekarskie w roku 2024/2025.

Wizyta zespołu z PKA planowana jest na PWr w terminie 12-13 czerwca – dokumenty w tej sprawie otrzymaliśmy we wtorek, 28 maja. Wszystkie uwagi z poprzedniej opinii zostały przez nas starannie przeanalizowane, a działania uzupełniające – wdrożone.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że nowelizacja rozporządzenia oraz korekta limitów na kierunki lekarskie dla roku akademickiego 2024/2025 nastąpi dopiero po uzyskaniu ocen PKA.

Jesteśmy przekonani, że opinia zespołu PKA będzie dla nas pozytywna i będziemy mogli przyjąć nowych studentów kierunku lekarskiego na rok akademicki 2024/25.

Rekrutację rozpoczniemy po uzyskaniu „zielonego światła” od Ministerstwa Zdrowia.