Informacja dot. wykwaterowania części domów studenckich

Data: 13.03.2020 Kategoria: komunikaty

W związku panującą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz rozporządzeniami władz państwowych (Rozporządzenie Ministra Zdrowia, Rekomendacje Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Wojewody Dolnośląskiego) uczelnia udostępni część domów studenckich na potrzeby organizacji miejsc kwarantanny.

Akademiki T-16 i T-19 przeznaczone zostaną do dyspozycji wojewody. Ich mieszkańcy, którzy nie mają możliwości opuszczenia akademika ze względu np. na pracę, powinni zgłosić to kierownikowi Domu Studenckiego.

Studenci Politechniki Wrocławskiej będą ze swoich pokoi wykwaterowywani lub przenoszeni do innych akademików (to ostatnie dotyczy studentów z niepełnosprawnościami i obcokrajowców) w terminie do 16 marca.

Swoje rzeczy można zabierać z akademików codziennie do poniedziałku włącznie. W weekend do godziny 13, w poniedziałek do godziny 16. Dom doktoranta oraz akademik rodzinny nie podlega obecnie decyzji o wykwaterowaniu.

Osoby mieszkające daleko od Wrocławia mogą poprosić znajomych o pomoc w spakowaniu za nich rzeczy. W przypadku braku takiej możliwości zrobi to za nich specjalna komisja. Rzeczy zostaną zinwentaryzowane, zabezpieczone i umieszczone w depozycie.

Umowy dot. wynajmowania pokoju, w przypadku osób wyjeżdżających, zostaną rozwiązane, aby nie było podstaw do naliczania opłat. Po zakończeniu pandemii, wszyscy zostaną na powrót zakwaterowani na swoje wcześniejsze miejsca. Uiszczona opłata za marzec będzie odliczona od następnych opłat, lub jeśli ktoś będzie wolał inną formę, wypłacona studentowi.

Sytuacje trudne będą rozpatrywane indywidualnie. Szczegółowe informacje otrzyma każdy mieszkaniec domu studenckiego.

O szczegółach wykwaterowania informują kierownicy i administracja domów studenckich.