TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 21.05.2018 Kategoria: nauka/badania/innowacje, warsztaty/prezentacje/szkolenia
Jak zyskać minimum dwa lata w drodze do habilitacji i zacząć myśleć o swoim własnym zespole badawczym? Najlepiej zdecydować się na wyjazd naukowy za granicę – przekonuje dr Marcin Poręba z Politechniki Wrocławskiej, pierwszy polski stypendysta Marie Curie Individual Global Fellowship z programu Horyzont 2020
Już 24 maja podczas warsztatów organizowanych we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii dr Poręba opowie, jak skutecznie zmierzyć się z formalnościami programu.
Szkolenie dedykowane jest dla osób z tytułem naukowym doktora lub z czteroletnim doświadczeniem badawczym (na pełen etat liczonym od momentu uzyskania tytułu magistra), chcących prowadzić badania w najlepszych ośrodkach badawczych świata (w tym w firmach). Czas trwania stypendium może wahać się od roku do trzech lat.
- Podczas spotkania opowiem krok po kroku, jak wypełnić wniosek od strony formalnej i merytorycznej – wskazuje dr Poręba. – Na przykładzie mojego wniosku pokażę, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Część merytoryczna to około 10 stron, z których ponad połowa jest opisem projektu naukowego. Trzeba w niej odpowiedzieć na pytanie, jak wyjazd i praca za granicą wpłynie nie tylko na rozwój kariery naukowej ubiegającego się o stypendium kandydata, lecz również jak wyniki jego pracy przełożą się na dziedzinę nauki, którą się zajmuje.
Podczas warsztatów będzie mowa także o tym, jak prawidłowo przygotować CV kandydata do wniosku oraz jak podpisać umowę partnerską między uczelnią a zagranicznym ośrodkiem.
- Wyjazd zdecydowanie przyspieszył rozwój mojej kariery naukowej. W USA zajmowałem się zupełnie inną dziedziną wiedzy niż na Politechnice. Interdyscyplinarność pozwoliła mi spojrzeć szerzej na problem, z którym mierzę się w swoich badaniach. Do tego za granicą nie prowadziłem zajęć dydaktycznych, więc mogłem się skupić tylko na pracy naukowej – przekonuje prowadzący warsztaty.
Termin: 24 maja 2018r.
Miejsce: Politechnika Wrocławska, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, sala seminaryjna nr 12 (I piętro), ul. Smoluchowskiego 48 we Wrocławiu.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o rejestrację online na stronie. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają materiały oraz poczęstunek. Dodatkowe informacje: rpk@pwr.edu.pl, tel. 71 320 41 96, 71 320 21 89. Szkolenie finansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »