III edycja konkursu Fertilize the Future

Data: 25.02.2016 Kategoria: aktywność studencka

Już wkrótce rozpoczną się zapisy uczestników III edycji międzynarodowego konkursu projektowego Fertilize the Future. Na zwycięską drużynę czeka wyjazd do Centrum Badawczo-Rozwojowego w Porsgrunn (Norwegia)

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu procesu selektywnej ekstrakcji fosoforu ze skały fosforowej (Design a process to selectively extract the phosphorus from a phosphate rock). Czteroosobowe drużyny będą miały dwa miesiące na złożenie projektów w języku angielskim (od 14 marca do 16 maja 2016 r.). Prace zostaną poddane ocenie jury, składającego się z ekspertów z firmy YARA International ASA.

Zgłoszenia drużyn należy przesyłać między 1 a 11 marca 2016 r. na adres e-mailowy: chemitech@pwr.edu.pl

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu. Nagrodą dla zwycięzców będzie wyjazd do Centrum Badawczo-Rozwojowego w Porsgrunn (Norwegia), sponsorowany przez koncern Yara International ASA.

W zeszłorocznej edycji konkursu wygrała drużyna z Wrocławia w składzie: Małgorzata Kroczak, Błażej Śliwka, Anna Kolek oraz Agata Kowalik.

Organizatorami i pomysłodawcami wydarzenia są, działające przy Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, Studenckie Koło Naukowe Technologów Chemicznych „ChemiTech” oraz jeden z największych światowych koncernów chemicznych - norweska firma Yara International ASA.

W tym roku Politechnika Wrocławska będzie konkurowała także ze studentami Politechniki Łódzkiej oraz Politechniki Warszawskiej, a więc grono organizatorów powiększy o się o SKN "Oktan" z Łodzi oraz KN Inżynierów Chemicznych i Procesowych z Warszawy.

Dodatkowe informacje, regulamin oraz relacje z poprzednich relacji konkursu znajdują się na stronie internetowej »