TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 01.07.2019 Kategoria: aktualności ogólne
Komisja Europejska zaakceptowała sprawozdanie uczelni z dotychczas podjętych działań i przyznała Politechnice Wrocławskiej na kolejne lata prawo do korzystania z wyróżnienia „HR Excellence in Research”.
- Wyróżnienie HR Excellence in Research porządkuje standardy oraz zapewnia przyjazne środowisko pracy dla prowadzenia badań naukowych. Jest znakiem rozpoznawalnym w Europie i przyczynia się do budowania marki naszej uczelni – mówi prof. Jerzy Jasieńko, prorektor ds. Organizacji i Rozwoju.
Prestiżowe logo „HR Excellence in Research” nadawane jest instytucjom, które stosują zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.
Kartę opracowała Komisja Europejska. Rekomenduje w niej zasady i wymagania określające role, zakres obowiązków i uprawnień pracowników naukowych, ich pracodawców, a także instytucji finansujących badania. Celem opracowania jest stworzenie atrakcyjnego i otwartego rynku pracy dla naukowców ze wspólnoty państw europejskich. Zasady określone w Europejskiej Karcie Naukowca mają sprzyjać tworzeniu otwartego środowiska dla badań naukowych, transparentnych zasad rekrutacji oraz dobrych warunków pracy i rozwoju kariery zawodowej pracowników naukowych.
Posiadanie znaku „HR Excellence in Research” jest premiowane m.in. w międzynarodowych konkursach grantowych Komisji Europejskiej, niektórych konkursach Narodowego Centrum Nauki i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Logo to dla uczelni także prestiż i wyróżnienie jako instytucji stwarzającej naukowcom najlepsze warunki pracy przy realizacji działalności naukowej oraz badawczo-rozwojowej zgodnie z europejskimi standardami. Politechnika Wrocławska ma prawo do jego używania od czerwca 2016 roku.
Obecnie Komisja Europejska poddała ocenie dokumenty przygotowane przez Grupę Monitorującą, którą kieruje prof. Zygmunt Hasiewicz. Oceniający uznali, że „wdrożenie Planu Działań jest zapewnione w solidny i systematyczny sposób, a uczelnia postępuje zgodnie z odpowiednimi i ulepszonymi działaniami jakościowymi”. Otrzymaliśmy zachętę do kontynuowania podjętej ścieżki i pozytywną rekomendację. Kolejny audyt przewidziany jest za trzy lata.
Wszystkie dokumenty dotyczące wdrażania na Politechnice Wrocławskiej zasad i zaleceń dotyczących Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych znajdują się na dedykowanej stronie internetowej.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »