TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Granty z programu Mozart dla naszych naukowców

Laboratorium na W12 - zdjęcie

Wrocławskie Centrum Akademickie ogłosiło wyniki XII edycji programu „Mozart”, który dofinansowuje partnerstwa naukowo-biznesowe. Na 15 przyznanych grantów aż osiem trafi na Politechnikę Wrocławską.

Naukowcy w laboratorium na W12 - zdjęcieProgram „Mozart” od 2012 r. prowadzi Wrocławskie Centrum Akademickiego wspierając projekty z takich dziedzin jak biotechnologia, medycyna, budownictwo, informatyka czy robotyka. Udział w nim pozwala firmom skorzystać z wiedzy naukowców, a badacze zyskują możliwość pracy w środowisku biznesowym.

Bezpośrednim efektem takiej współpracy ma być zawsze produkt lub rozwiązanie odpowiadające na konkretne potrzeby danej firmy. Równie ważny – w ocenie projektów – jest też ich wpływ na długofalowy rozwój współpracy biznesu i nauki w mieście, a także na poprawę jakości życia mieszkańców Wrocławia.

W tegorocznej edycji konkursu dofinansowano 15 projektów. Najwięcej ma charakter techniczny,  ale znalazły się tam również pomysły o profilu społecznym, medycznym i edukacyjnym. Wyróżnione projekty będą realizowany przez 12 miesięcy.

Przy wyborze pomysłów komisja oceniała m.in. czy program partnerstwa wykorzystuje doświadczenie naukowca i dorobek firmy, przyglądała się zagadnieniom i zaplanowanym zadaniom, planowanemu przebiegowi projektu oraz oczekiwanym rezultatom końcowym.

Ocenie zostały poddane także potencjał przedsiębiorstwa oraz dorobek i doświadczenie naukowca, a więc przebieg jego pracy akademickiej, współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, udział w projektach lub grantach badawczych.

Do programu zakwalifikowano aż osiem projektów z udziałem naukowców z PWr:

  • dr inż. Daria Podstawczyk (Wydział Chemiczny), „W kierunku gospodarki cyrkularnej – badanie potencjału wykorzystania ścieków oczyszczonych na terenie gminy Wrocław oraz aglomeracji wrocławskiej”, projekt realizowany z MPWiK Wrocław,
  • dr inż. Maciej Chrzanowski (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), „Transparentne niebieskie diody elektroluminescencyjne przeznaczone do zastosowań w elektronice ubieralnej”, projekt realizowany z firmą QNA Technology S.A.
  • dr inż. Jarosław Wajs (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii), „Opracowanie procedur operacyjnych do wykorzystania metod fotogrametrycznych z kamer niemetrycznych do budowy modeli 3D z bezzałogowych statków latających”, projekt realizowany z firmą BZB UAS sp. z o.o.,
  • dr inż. Mateusz Czok (Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów), „Opracowanie kalibratora czujników optycznych wykorzystywanych w urządzeniu Genomtec ID do szybkiej diagnostyki genetycznej”, projekt realizowany z firma Genomtec S. A.,
  • dr inż. Paweł Noszczyk (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego), „Opracowanie ekologicznego materiału termoizolacyjnego pochodzenia celulozowego do termomodernizacji budynków: doświadczalna i numeryczna analiza cieplno-wilgotnościowa”, projekt realizowany z firmą Archi-Tektura Jerzy Łątka,
  • dr hab. Agnieszka Tubis, prof. uczelni (Wydział Mechaniczny), „Strategia wdrożenia Magazynu 4.0 oraz rozwoju usługi B+R w obsługiwanych łańcuchach dostaw”, projekt realizowany z firmą Nordes Sp. z o.o.,
  • dr hab. inż. Maciej Zwierzchowski, prof. uczelni (Wydział Mechaniczny), „Analiza zużycia rozjazdów tramwajowych w uwzględnieniu wrocławskiego taboru na przykładzie największych wrocławskich skrzyżowań”, projekt realizowany z firmą Laubres Rail Sp. z o.o.,
  • dr inż. Karol Kobiela (Wydział Mechaniczny), „Opracowanie wysokowydajnych narzędzi monolitycznych do obróbki skrawaniem dla branży lotniczej i motoryzacyjnej”, projekt realizowany z firmą Mastermet Sp. z o.o.

newsletter_2023_14.jpg

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję