TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Wrocławskie Centrum Akademickie ogłosiło wyniki XII edycji programu „Mozart”, który dofinansowuje partnerstwa naukowo-biznesowe. Na 15 przyznanych grantów aż osiem trafi na Politechnikę Wrocławską.
Program „Mozart” od 2012 r. prowadzi Wrocławskie Centrum Akademickiego wspierając projekty z takich dziedzin jak biotechnologia, medycyna, budownictwo, informatyka czy robotyka. Udział w nim pozwala firmom skorzystać z wiedzy naukowców, a badacze zyskują możliwość pracy w środowisku biznesowym.
Bezpośrednim efektem takiej współpracy ma być zawsze produkt lub rozwiązanie odpowiadające na konkretne potrzeby danej firmy. Równie ważny – w ocenie projektów – jest też ich wpływ na długofalowy rozwój współpracy biznesu i nauki w mieście, a także na poprawę jakości życia mieszkańców Wrocławia.
W tegorocznej edycji konkursu dofinansowano 15 projektów. Najwięcej ma charakter techniczny, ale znalazły się tam również pomysły o profilu społecznym, medycznym i edukacyjnym. Wyróżnione projekty będą realizowany przez 12 miesięcy.
Przy wyborze pomysłów komisja oceniała m.in. czy program partnerstwa wykorzystuje doświadczenie naukowca i dorobek firmy, przyglądała się zagadnieniom i zaplanowanym zadaniom, planowanemu przebiegowi projektu oraz oczekiwanym rezultatom końcowym.
Ocenie zostały poddane także potencjał przedsiębiorstwa oraz dorobek i doświadczenie naukowca, a więc przebieg jego pracy akademickiej, współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, udział w projektach lub grantach badawczych.
Do programu zakwalifikowano aż osiem projektów z udziałem naukowców z PWr:
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »