TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 29.10.2020 Kategoria: absolwenci, aktualności ogólne, warsztaty/prezentacje/szkolenia, współpraca z przemysłem
Trwa rekrutacja do kolejnej edycji Mentoringowego Programu Rozwojowego organizowanego przez Biuro Karier PWr. Organizatorzy czekają na wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoja karierę zawodową od współpracy z naszymi absolwentami.
Zapisy trwają do 15 listopada, a program skierowany jest do studentek i studentów oraz doktorantek i doktorantów, którym trudno jest wyobrazić sobie swoją przyszłą karierę zawodową albo mają wątpliwości, czy ich pomysł na biznes ma szansę na realizację.
– Mentoring to nic innego jak bezinteresowne wsparcie specjalisty, niesione adeptowi branży. Pomoc eksperta za darmo, możliwość zweryfikowania swoich pomysłów, przyjrzenia się celom, zwerbalizowania własnych oczekiwań, wspólnego zastanowienia się nad przyszłością zawodową i edukacyjną – mówi Karolina Urbańska, dordadca z Biura Karier Politechniki Wrocławskiej.
Projekt zakłada spotkania w relacji jeden na jeden odbywające się w okresie od stycznia do maja. Liczba i czas trwania spotkań są uzależnione od pary mentoringowej i realizowanego celu. Od połowy marca tego roku spotkania odbywały się zdalnie, ale wcześniej były to kawiarnie, firmy mentorów czy sale uczelniane.
– Wierzymy w to, że niebawem spotkania przybiorą ponownie zróżnicowaną formę, ale kontakt online ma również ogromną wartość. Dowodem na to są sukcesy poprzedniej, od połowy zdalnej, edycji. To kolejny powód, dla którego warto wziąć udział w projekcie – indywidualny i spersonalizowany charakter relacji, który możesz aranżować według własnych oczekiwań – dodaje Karolina Urbańska.
W projekt zaangażowanych jest blisko trzydziestu absolwentów PWr, którzy odnieśli sukces zawodowy, a teraz chcą przekazać swoją wiedzę innym. Jest to więc grono osób które kilka, kilkanaście lat wcześniej były w tym samym miejscu, gdzie obecnie są nasi studenci. Grupa ta corocznie jest wybierana po konsultacjach z przedstawicielami dolnośląskich firm współpracujących z Burem Karier na polu publikacji ofert pracy, szkoleń dla studentów, targów pracy i wielu innych eventów, których celem jest przybliżenie młodym ludziom świata zawodowy.
– Mentorzy są pracownikami dolnośląskich firm oraz międzynarodowych korporacji. Są wśród nich naukowcy i wykładowcy pracujący na zagranicznych uczelniach. Współpracowali lub współpracują z nami mentorzy z Norwegii, USA, Belgii, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Doświadczenia par mentoringowych pracujących na odległość pokazały, że dystans nie stanowi problemu – zaznacza Karolina Urbańska.
Kandydaci na mentorów, za pomocą formularza zgłoszeniowego i biogramu, przedstawiają swoje obszary i wizje realizacji procesów mentoringowych, a następnie do współpracy zapraszane są te osoby, które najlepiej pasują do profili naszych studentów. Warto pamiętać, że Politechnika to 16 zróżnicowanych merytorycznie wydziałów i dla każdej z grup studentów muszą znaleźć się odpowiedni mentorzy.
Sylwetki wszystkich mentorów można znaleźć tutaj.
Co roku do projektu zgłasza się kilkuset naszych studentów. Początek rekrutacji przypada zazwyczaj na połowę października i tym razem trwa ona do 15 listopada. W ubiegłorocznej edycji do programu zakwalifikowało się ok. 70 osób.
– Dlaczego aż tylu skoro grono mentorów to około 30 osób? Okazuje się, że nasi mentorzy mają ogromne serca i wielką chęć dzielenia się swoim doświadczeniem. Niektórzy z nich przyjęli pod swoje skrzydła 2-3 studentów, oczywiście realizując z nimi indywidualne spotkania. Rekordzista miał ich aż ośmiu. To pokazuje skalę projektu oraz siłę mentoringu – wyjaśnia Karolina Urbańska.
Co ważne, wiele relacji mentoringowych trwa do dziś. Są to kontakty towarzyskie, branżowe, a często również biznesowe.
– I tu warto wspomnieć, że dzięki ubiegłorocznej edycji aż jedenaście osób otrzymało staż bądź pracę w firmie mentora lub mentor aktywnie przyczynił się do zatrudnienia swojego podopiecznego. To kolejny powód by wziąć udział w tym projekcie – budowanie sieci networkingowej to obecnie najefektywniejszy sposób poszukiwania pracy i projektowania kariery zawodowej – podkreśla Karolina Urbańska.
Zapisy prowadzone są na stronie. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres student.mentoring@pwr.edu.pl.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »