TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Galileo Masters 2016

Data: 07.06.2016 Kategoria: aktywność studencka, nauka/badania/innowacje

Galileo Masters to konkurs dla zainteresowanych technologiami kosmicznym. Biorą w nim udział projekty aplikacji, urządzeń i technologii, wykorzystujących dane satelitarne. Zgłoszenia można przesyłać do 20 czerwca

European Space Navigationm Competition (ESNC), zwany popularnie Galileo Masters, to międzynarodowy konkurs, organizowany od 2004 r. Jego celem jest wybór najciekawszych projektów, wykorzystujących nawigację satelitarną. Do konkursu zgłaszane są pomysły na aplikacje, urządzenia i technologie wykorzystujące dane satelitarne w dowolnej dziedzinie nauki, gospodarki czy życia codziennego. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej »

Do Galileo Masters można przystąpić zarówno samodzielnie, jak i z zespołowo. Aplikować mogą studenci, pracownicy naukowi, organizacje oraz startupy. Wygrana w edycji regionalnej jest przepustką do finału międzynarodowego, który odbędzie się jesienią w Madrycie. Nagroda główna w konkursie wynosi 20 000 euro, a suma wszystkich nagród przekracza 1 milion euro.

Na najlepszych czeka możliwość udziału w programie akceleracyjnym Space3ac. - Misją akceleratora jest rozwijanie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez łączenie przemysłu i spółek skarbu państwa ze startupami. Chcemy wspierać eksport polskich produktów i usług związanych z sektorem kosmicznym nie tylko w Europie, ale i poza nią – mówi Wojciech Drewczyński, jeden z pomysłodawców Space3.ac.

O udział w programie starać się mogą m.in. zespoły akademickie (studenci i pracownicy naukowi), które pracują nad projektami wykorzystującymi technologie kosmiczne (EO, GNSS, ICT Space, telekomunikacja). Aplikacje do akceleratora można składać do 20 czerwca 2016 r. przez stronę internetową »

 

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję