Energy Summer School 2016

Data: 26.04.2016 Kategoria: aktywność studencka

Do 18 maja można wysyłać zgłoszenia do udziału w II edycji Energy Summer School. Inicjatywa skierowana jest do studentów z Polski, Węgier i Słowacji, zainteresowanych sektorem energetycznym

Tegoroczna edycja Energy Summer School odbędzie się na Słowacji w dniach od 26 czerwca do 2 lipca 2016 r. Patronat nad wydarzeniem objął Maroš Šefčovič, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i Komisarz ds. Unii Energetycznej, który spotka się z uczestnikami wydarzenia.

- Druga edycja naszej szkoły skierowana jest do studentów z krajów Grupy Wyszehradzkiej, czyli Republiki Czeskiej, Węgier, Polki i Słowacji, którzy interesują się regionalnych sektorem energetycznym - mówi Martina Vass z grupy Slovenské elektrárne.

Spośród wszystkich kandydatów komisja wybierze 20 osób, które wezmą udział w Energy Summer School. Zgłoszenia składać można przesyłać do 18 maja br. Wszelkie koszty związane z udziałem w szkole pokrywa organizator oraz partnerzy.

- Program wydarzenia obejmuje warsztaty z ekspertami, dyskusje z przedstawicielami międzynarodowego sektora energetycznego oraz dziennikarzami - dodaje Martina Vass. - Poza tym dla studentów przygotowaliśmy kilka wizyt studyjnych do elektrowni i innych obiektów energetycznych oraz wiele atrakcji kulturalnych.

Organizatorami II edycji Energy Summer School jest grupa Slovenské elektrárne oraz jej partnerzy: Przedstawiciele Unii Europejskiej na Słowacji, Auto-Impex, MVM Group, Západoslovenská energetika, Rosatom, Slovak Debate Association i GLOBSEC Academy.

Dodatkowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej »