TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dziewczyny, warto wybrać Politechnikę!

Data: 30.03.2017 Kategoria: aktualności ogólne, popularyzacja nauki

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Kilkuset uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych m.in. z Wrocławia, Świdnicy, Gorzowa Wlkp., Wielunia, Zgorzelca, Brzegu i Leszna wzięło udział w akcji „Dziewczyny na politechniki!”. W czwartek poznawali kampus uczelni, zasady rekrutacji i wzięli udział w grze miejskiej „Innowacja jest Kobietą!”

Ogólnopolska akcja „Dziewczyny na Politechniki” jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.pl. Ma zachęcić uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do studiowania na uczelniach technicznych i kierunkach ścisłych - tych najbardziej przyszłościowych i odpowiadających na zapotrzebowanie międzynarodowego rynku pracy. 

akcja_dziewczyny_na_politechniki_33.jpg– Na Politechnice Wrocławskiej studiuje ponad 33 tys. osób, a ponad 30 proc. z nich to kobiety. Jeszcze kilka lat temu było ich zdecydowanie mniej, a warto podkreślić, że obecnie są wydziały, na których kobiety stanowią ponad 70 proc. wszystkich studiujących – mówił otwierając spotkanie prof. Andrzej Trochimczuk, prorektor ds. badań naukowych i umiędzynarodowienia.

Na PWr akcja rozpoczęła się od spotkania z przedstawicielami Działu Rekrutacji, którzy przedstawili krótką charakterystykę uczelni i jej zaplecza dydaktycznego oraz najważniejsze zasady, które trzeba spełnić, aby rozpocząć naukę na PWr.

Następnie o nauce i swoich pasjach opowiadały dziewczyny studiujące na naszej uczelni. Magdalena Miś z PWR Racing Team mówiła o pracach nad budową wyścigowego bolidu, Katarzyna Dudek z wioślarskiej Ósemki PWr o treningach, zagranicznych obozach przygotowawczych i regatach, a Marta Marciniak z Akademickiego Klubu Lotniczego o konstruowaniu samolotów bezzałogowych i lataniu szybowcami.

„Innowacja jest Kobietą!”

Najważniejszym punktem spotkania była jednak gra miejska „Innowacja jest Kobietą!”, w której wzięło udział ponad 40 sześcioosobowych zespołów. Drużyny wykonywały zadania przygotowane przez koła naukowe PWr i zlokalizowane w ośmiu punktach na terenie całego kampusu m.in. w Bibliotechu, Technopolis i na bulwarze przy Odrze.

zadania_na_stanowisku_akl_1.jpgZadania dotyczyły przede wszystkim zagadnień, którymi na co dzień zajmują się poszczególne organizacje studenckie. Przy stanowisku AKL trzeba było skręcić lub rozebrać drewniany model samolotu, a zadaniem przygotowanym przez PWr Racing Team była wymiana opony. 

Na stanowisku KN Robotyków KoNaR trzeba było przeprowadzić ludzika przez labirynt używając specjalnych padów, a KN Bio-Top przygotowało matematyczne łamigłówki i chemiczne doświadczenia. Z kolei zadaniem przygotowanym przez Ósemkę Wioślarską PWr były wyścigi na ergometrach.

W rywalizacji najważniejsza była przede wszystkim praca zespołowa i czas, w jakim zostały wykonane wszystkie zadania.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na Facebooku.

Wyniki gry miejskiej:

I miejsce (czas przejścia trasy 74 minuty)

Drużyna nr 2 #eLOśniady (Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu)

liderka: Marta Walczak

skład:

  1. Marika Kmieć
  2. Natalia Stępień
  3. Dominika Dąbrowska
  4. Karolina Klimczak
  5. Martyna Kawicz 

II miejsce (czas przejścia trasy 85 minut)

Drużyna nr 12 #DEBAJ (Liceum Ogólnokształcące nim. II Armii Wojska Polskiego w Trzebnicy)

liderka: Sandra Cierniak

skład:

  1. Wojtek Farganus
  2. Filip Grodziński
  3. Michał Rodawski
  4. Karol Kros
  5. Kacper Skalski 

II miejsce (czas przejścia trasy 85 minut)

Drużyna nr 5 #ChrobryTeam (I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu)

liderka: Aleksandra Mika

skład:

  1. Anna Chmiel
  2. Ewa Sewczyńska
  3. Agnieszka Błażejewska
  4. Aleksandra Nowak
  5. Aneta Dębicka

III miejsce (czas przejścia trasy 88 minut)

Drużyna nr 3 #DziewczynyNewtona (I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu)

liderka: Aleksandra Łojowska

skład:

  1. Anna Przybył
  2. Katarzyna Lasota
  3. Patrycja Szachnowska
  4. Alicja Posłuszny
  5. Natalia Kędra

Drużyna nagrodzona za aktywność na wydarzeniu utworzonym na Facebooku przez PWr

Drużyna nr 6 #NEURONY (Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach)

liderka: Justyna Semkowicz

skład:

  1. Monika Barczuk
  2. Wiktoria Gitlarz
  3. Agnieszka Ilnicka
  4. Sara Kieca
  5. Klaudia Mosakowska 

Drużyna, która została nagrodzona za całokształt pracy zespołowej (zwycięską drużynę wybrali liderzy z kół naukowych PWr)

Drużyna nr 17 #GEODETKIzZS1 (Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu)

liderka: Magdalena Goclik

skład:

  1. Natalia Chrabańska
  2. Karolina Panek
  3. Maria Dyja
  4. Sandra Szczukiecka
  5. Milena Wróbel

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję